Bu İçeriği Paylaş
1 Aralık 2014 Pazartesi

HAYAT…ANLAMAK...ANLAYAMAMAK…

Yazar: 
Derya DEMİR 

Yazar Hakkında: 
Mavi Yeşil Düşlerim


Hayatı telaşlı yaşayanlardan mısınız ?Çoğumuz öyle değil miyiz diye düşünüyorum şu vakit ?Sevmek ve sevilmek kelimeleri çok uzak ve yabancı gelirken günümüz insanına ,bazen sıcak gülümseyen bir yüz ve iyi dinleyen iki kulak yakınlaştırır bu sözcükleri hayatınıza.Sonra bir telaş başlar ,bu telaş hiç bitmesin istersiniz.Her yer bu telaştan ibaret olsun istersiniz.Bilinmezlik kaplar her yanınızı.Soruyu siz sorar ve maalesef ki cevabı da siz veremezsiniz.Bazen anlaşılmamak en büyük acıyı verir.Ben hayatta en büyük kederin bu olduğunu düşünürüm hep.Anlaşılmamak …Biri sizi anlamıyorsa ya da anlayamıyorsa kalbini ve ruhunu size gerçekten açmamış demektir.Beden, kadın ya da erkek ne olursa olsun doğanın bir parçasıdır.Bir çiçekten uçan polen nasıl rüzgarla bir diğer çiçeğe gidiyorsa ve yeni bir çiçek oluşuyorsa ,insanoğlunun doğasında da bu vardır.Hayat da sizleri bir rüzgarla birileriyle karşılaştırır ve bundan hem dostluk ,hem arkadaşlık ,hem sevgi ve bunun gibi bir sürü şey oluşur.Şimdiki zamanlarda herkes ürkek ,çekingen …Sevebilmekten ,sayabilmekten ve dahil olabilmekten korkar durumda çoğu insan.Hayatı bu kadar kolay ıskalayabilmek büyük keder…
 
Bir sürü şey oldu hayatlarımızda .Ekonomik düzen,sosyal ilişkiler ,yaşam standartları hepsi birer neden hayatlarımızın değişimine.İzole bir dünya yaratma çabası uzun dönemde mutsuzluğa giden yolun anahtarı gibi …Zaman geçtikçe ,yollar yüründükçe ve etrafa ,insanlara daha dikkatli baktıkça hiç de zor değil anlamak .Bir yerlerde masumiyet ,inanmak ,güvenmek ,paylaşmak yitiriliyor ,elimizden kayıp gidiyor.En ağırı da farkındayız ama farkında olmayı kabul etmiyoruz.Bizler ,hepimiz ,herkes koskoca evrende kapladığımız yerin hacminden bi haber aykırı davranıyoruz doğamıza.Koca koca zincirler var ayaklarımızda sürüyerek gidiyoruz,canımız acıyor ama aldırmıyoruz.
 
Yaşlı insanların yüzlerine daha iyi bakabilmeli ve görebilmeli yüzlerinde ,biten ömürlerinden duydukları şaşkınlığı .Evet yaşlı kişilerin yüzlerinde bir şaşkınlık vardır hep.Bu hayatı nasıl yaşadım diye ?Neden yaşadım diye ?Sonsuz olduğunu varsayarak yaşadığımız hayat da neleri ıskalıyoruz?Bunları sormalıyız kendimize ,benliğimize.Bunu doğru sorgulamak bizlerin elinde.İzin vermemek akıp giden zamanın götürdüklerini izlemeye.Bi kenarda durup akıp giden hayatlarımızı izlemeye izin vermemek gerek.
 
Çok daha fazla hissedip yaşamalıyız hayatlarımızı ,daha çok anlamalıyız ,daha çok dinlemeliyiz.Hayatı ıskalamak kelimesi çıksın HAYATIMIZDAN ,HAYATLARIMIZDAN .
 
Sevgiler
 

 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Sena öğretmen Umut'a umut oluyor! Sena öğretmen Umut'a umut oluyor!.. Merkeze bağlı Nadaslık köyünde yaşayan 7 yaşındaki bedensel engelli Umut Yılmaz,..
0 yorum Gündem - 17.11.2017
Köy Köy Dolaşıp Kız Çocuklarını Okullu yaptılar Köy Köy Dolaşıp Kız Çocuklarını Oku.. Korkut ilçesinde kız çocuklarını eğitime kazandırmak için girişimlerde bulunan b..
0 yorum Eğitim - 17.11.2017
Hem Vatani görevlerini yapıyorlar hem de Aşçılık kursu alıyorlar Hem Vatani görevlerini yapıyorlar h.. Korkut ilçesinde açılan aşçılık kursuna katılan askerler, aşçılık mesleğinin püf..
0 yorum Gündem - 17.11.2017