Bu İçeriği Paylaş
9 Mayıs 2017 Salı

STADYUMUMA DOKUNMA!

Yazar: 
Abdullah Alptekin Has 

Yazar Hakkında: 
ALP-ÇE


Gençlerin ısrarla uyuşturucu tuzağına düşmemek, yanlış elleri tutmamak, kötülüklerden uzaklaşmak için birçok alanda gösterdikleri çabaların bire bir şahidiyim. Onları bu gayretlerin den dolayı kutlamak, ödüllendirmek lazım. Bu gaye ile yola çıkan gençler den fire verdirmemek için de her türlü tedbiri almamız lazım. Tek bir gencimizi daha kaybetmeye tahammülümüz yok, zira geçmiş yıllarda çok gencimizi kaybettik! Onları başıboş, hedefsiz, sahipsiz bıraktık mı sonuçlarının ne olacağını çok iyi biliyoruz. Bunda tecrübeliyiz!
Yaptıkları etkinlikler, gösterdikleri fedakârlıklarla birçok alan da faaliyet gösteren bu gençlerimizin çabalarının yanında sesli olmasa da ’bizi bırakmayın, bize sahip çıkın, bizi bataklıklara göndermeyin !’ Hatta ’şuan batakta olan gençlerimizi de yanımıza çekin, kurtarın’’ diye çırpındıklarını duyuyoruz. Bazen Siyasi, STK ve bürokrasiler olarak sessiz içten samimi çığlıklarını duyuyoruz tedbirler alıyoruz. Bazen duyarmış gibi yapıyoruz geçiştiriyoruz. Bazen de oralı bile olmuyoruz! Bu gençlik bizim, bu gençlik geleceğimiz, bu gençlik dünün bizleri, yarının bizimkileri olan gençlik!
Sessiz çığlıklar demişken, Spor yaparak sağlığını ve olumsuz dış etkenlerden kendisini korumak için stadyuma koşan, spora gönül vermiş sayıları da azımsanmayacak kadar çok olan gençlerimizin sesi bunların en başında geliyor. Bunlar ‘Yapmayın stadımıza dokunmayın, stadı bizden uzaklaştırırsanız birçoğumuz bundan böyle spor yapamayabiliriz’ diye haykırıyorlar,
İlimize yani bir Stadyum yapılıyor olması elbette güzel bir hizmet. Bu spor tesislerinin artması zinde, sağlam, güçlü bir gelecek nesil için atılan güzel adımlardır. Yeni stadyum da bunlar dan biri. Şehrin çıkışında stadın yapılması elbette gelecek yıllarda o bölgeye sporda büyük hizmetler yapılmasına vesile olacaktır. Mevcut stadyumun şuan tam anlamıyla sporcu gençlerin ihtiyaçlarını karşılayamadığını, yenisiyle beraber mevcut stadyumun korunması ile ilimizin sporuna ve gençliğe daha fazla yararlı olacağına inanıyoruz.
Yıllarca amatör de futbol oynadım, şu an da bir Spor Kulübün de Başkanlık yapıyorum. İlimiz de faal olarak müsabakalara hazırlanan takımların hiç birisi sporcularını yeni yapılacak olan stadyum alanına götürüp getirecek imkâna sahip değiller, buna şahit oluyoruz! Zor şartlarda zaten bu hizmeti sürdüren futbol takımları bu yükü çekemezler! Bu arada ferdi olarak spor yapmak için stadyumu dolduran her yaş tan spor sevdalılarını da unutmamak gerekir. Yeni stadyum konum olarak şimdi ki kadar her kesime uzun yıllar hitap edemeyecek!
İlimiz de sporun canlanmasını, gençliği stadyumlarda görmek istiyorsak bu taşıma kararından vazgeçmemiz lazım. Mevcut stadyum takımların ve sporcularının daha çok ilgisini çekecek güzel bir projeyle süslendiğin de geleceğin sporcularının yetiştirilmesinin ve başarıda hız kazandıracağına inanıyorum. Şehrin göbeğin de bulunan ve her köşesiyle eşit uzaklıkta bulunan tek futbol sahasının şehrin çıkışına hatta her köşesine ters olan bir yer de yapılması ilimiz sporu için intihardır.
Şehir stadı yer değiştirildiğin de ilimiz de spor bitmez, müsabakalar yine devam eder elbette. Ancak ’uzak, imkânsız, gücümüz yok’ diyerek sahalara gidemeyen bunu bahane eden her gencin, idman yaptıramayan her takımın vebali bundan böyle üzerinize olur!
Gayemiz iş işten geçmeden bu yanlış karardan geri adım atılması içindir. Stadyumun taşınmasından yana olanları sadece bir günlerini şehir stadyumunda geçirmelerini, stadı dolduran gençleri gerek takım bazın da gerek ise ferdi olarak uzaktan da olsa izlemelerini tavsiye ediyorum, kararlarının değişeceğini göreceklerdir.
Sizlerin tek bir genci bile kaybetmeye vesile olacak bir adım atacağınıza ihtimal vermiyoruz. Üniversite de yer tercihin de bir hata yapmıştık ikincisini yapmayalım bari! Gençlerin sesine kulak verelim, onları sahalardan uzaklaştırmayalım. ‘Stadımı benden uzaklaştırma ki, etrafımızı saran bataklıklara gömülmeyelim’ diye adeta yalvarıyorlar. Amaç gençleri kazanmak ise bu konuyu iyice düşünmekte yarar var.
Ne dersiniz ! Gençlerin sesine kulak verip, bataklıklardan gelen çığlıkların sesini de, sayısını da azaltalım mı?
Geç kalmış sayılmayız !
Bir daha ki yazımız da kısmet olursa Araştırma Hastanesi hakkında yazacağım..
 
 
 

 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Yönetimden memnun musunuz? Yönetimden memnun musunuz?.. Haber49 Gazetesinin Muş sokaklarında geçtiğimiz hafta başlattığı sokağın nabzı r..
0 yorum Gündem - 19.4.2018
Meydan ranta mı açılıyor? Meydan ranta mı açılıyor?.. Üç yıl önce belediyeye devredilen ve meclis kararıyla kent meydanı yapılması kar..
0 yorum Gündem - 19.4.2018
Muş’ta “ Avukatlar Günü” Kutlandı Muş’ta “ Avukatlar Günü” Kutlandı.. Muş Barosu tarafından Grand Otel’de düzenlenen etkinlik ile “5 Nisan Avukatlar G..
0 yorum Gündem - 19.4.2018