Bu İçeriği Paylaş
24 Haziran 2017 Cumartesi

YARDIMLARINIZI ‘ARKA SOKAKLARA’ DA ULAŞTIRIN!

Yazar: 
Fırat DEMİR 

Yazar Hakkında: 


Birlik, beraberlik, sevgi ve kardeşlik duygularının yoğun olarak yaşandığı rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan'ı Şerifi bütün coşkusuyla yaşamanın ve bir Ramazan Bayramı'na daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan ayının yaydığı manevi huzur iklimini doya doya teneffüs ettik, şimdide bayrama erişmenin bahtiyarlığını yaşıyoruz. Ramazan ayı münasebetiyle girdiğimiz bu güzel maneviyatı, hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışma duygularımızı ne fert olarak ne de millet olarak unutmayalım. Bizler Ramazan’ın manevi iklimini on iki aya yayalım. Yayalım ki birbirimize omuz vurmak yerine omuz omuza verelim. Geçirdiğimiz rahmet ve mağfiret ayının son günlerinde Şehrimizin Arka sokaklarına girdim, orada gördüklerim ve bizzat şahit olduklarımdan sonra Sosyal paylaşım sitelerinde yayımlanan onca yardım mesajlarının üzüntüsünü yaşadım.
Geçtiğimiz gün Kızılay Muş Şube Başkanı Cengiz Koç ve bazı hayır sever işadamlarımızla birlikte arka mahallelere girdim. Burada herkesin göz önündeki yoksul vatandaşlara yardım ederek veya ettiğini sanarak işin kolayına kaçan değerli şahsiyetlerimiz, birde arka sokaklara bakın oralarda yaşan insanların da bir hal hatırını sorun da insanlar gerçekten iyilik yaptığınızı samimi olduğunuzu görsünler ve bilsinler…
Görmüş olduklarım beni derinden etkiledi ve her halimize şükür etmemiz gerektiğini bir kez daha anladım. Çocuklara dağıtılan oyuncaklar ve gözlerindeki sevinç görülmeye değerdi. Dağıtılan oyuncaklarının büyüsüne kapılan güzelim çocukların hepsinin bir umudu vardı. Her evde bir acı, her evde bir hüzün vardı. Kimisinin evinde oturacak koltuk, kimisinin kanepe yoktu, kimisi de hasta çocuklarının derdine düşmüştü, öyle ki bir aile ziyaretimizde Anne duygusunun dayanılmaz olduğunu hissetim, 4 çocuğunu okutabilmek için evlere temizliğe giderek ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor, utandığından hiç kimseden yardım isteyemediğini dile getiriyordu ve ekliyordu ben sizden bir şey istemiyorum sadece okul döneminde çocuklarıma yardımcı olun diyordu. Eli öpülesi Annelerden biride hasta olan kız çocuklarının iyileşmesi için dua istiyordu ve o Anne Allah`ın emrettiği ve bildiği olur bizim de sınavımız böyle diyordu. Bağırsaklarından rahatsız olan kız çocukları için dua istiyordu, nasip olursa çocuklarımı bu tek odalı rutubetli evden çıkartıp sağlıklı bir ortamda büyütmek istiyorum diyordu. Misafir olduğumuz Başka bir evde ise eşini kaybettikten sonra küçük çocuklarıyla baş başa kalan bir anne vardı. Dedim ya Her evde bir acı, her evde bir hüzün vardı… Bakara suresinin 273. Ayettin de gerçek ihtiyaç sahipleri Yüzsüzlük ederek insanlardan istemezler diyor. Bunun örneğini şehrimizin arka sokakların da bolca gördük.
Bunlara vesile olan Muş Kızılay’ı Başkanımız Cengiz Koç iş adamlarımızdan Murat Bozyel ve Namık Tuncer`e duyarlılıklarından ötürü teşekkür ederim. Bu memleket sevdalıları gibi yardım sever binlerce hemşerimiz var Allah onlardan da razı olsun, çok güzel bir Ata sözümüz “Bu dünyada yoksullara ve hayır işlerine yardım edersen öbür dünyada karşılığını görürsün” inşallah yardım sever hoş görülü kardeşlerimiz öbür dünyada mükafatını alırlar.
 
 

 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
40 Ülkenin Outdoor Giyimi Bu Fabrikadan Çıkıyor 40 Ülkenin Outdoor Giyimi Bu Fabrik.. Muş´ta üretilen outdoor spor giyimi, Dünya´nın dört bir tarafına ihraç edilirken..
0 yorum Gündem - 16.3.2018
CAMİ İNŞAATI YARDIM BEKLİYOR CAMİ İNŞAATI YARDIM BEKLİYOR.. Muratpaşa Mahallesinde yapılan ve Maddi imkânsızlıklardan dolayı yarım kalan Azi..
0 yorum Gündem - 16.3.2018
Kayseri den Muş'a Destek Kayseri den Muş'a Destek.. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş., Muş’un merkeze bağlı Bağlar İmam Hatip ..
0 yorum Gündem - 15.3.2018