Bu İçeriği Paylaş
25 Mayıs 2017 Perşembe

NE KADAR ASİST O KADAR GOL!

Yazar: 
Abdullah Alptekin Has 

Yazar Hakkında: 
ALP-ÇE


16 Nisan’da yapılan referandumla yeni yönetim şeklimiz olan ‘Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ seçmen nazarında zor da olsa kabul gördü. Erken seçim olmazsa 2019 da yapılacak olan ilk genel ve yerel seçimlerle birlikte bundan böyle bu sistemle ülkemiz yönetilecek. Referandum seçimin de sonuç siyasi partilerin oy oranı ile alakalı olmasa da, iktidar, tüm muhalefet parti ve samimi seçmenler çıkan bu sonuçtan bir yandan ‘endişe’ diğer yandan ‘umut’ duymaya başladılar. Şimdi artık başarıyı ve hizmeti istiyorlarsa ‘’Başkasından üstün olmamız önemli değildir. Asıl önemli olan şey, dünkü halimizden üstün olmamızdır!’’ diyen Mevlana’ya kulak vermeliler. Seçmen referandum da öyle bir sonuçla siyasi partilerin karşısına çıktı ki! Bu sonuçla 2019 da art arda yapılacak olan Yerel ve Genel seçimlerle İktidar partisi ‘nerede hatamız var’ derken, Muhalefet partileri de ‘ne yapmalıyız’ diye ilk günden düşünmeye ve tedbirlerini almaya başladılar bile. Ya da öyle bir hava yaratıyorlar! Onlar ilerisi için düşüne dursun! Bize göre siyasette ki görünen bu hareketlilik ve değişimler ülkemizin geleceği açısından sevindirici bir durum! Zira alınacak her güzel tedbirden ve yapılacak her olumlu muhalefetten dolayı karlı çıkacak olan ülkemiz ve halkımız olacak. Aksi olursa şayet seçmenin de onlara ‘Ne kadar Asist o kadar gol!’ diyeceklerini artık biliyorlar! Buna rağmen kendi kalelerine gol atmak isterlerse o başka! Sanırım Referandumdan çıkan bu sonuçla artık seçimden seçime halk hatırlanmayacak! Siyasetçilerimiz daha çok koşmak zorunda kalacaklar. Seçmen de İleri ki günlerde ‘’Yarın Kaç kişinin daha gönlünü fethedebilirim’’ derdinde olanları siyaset sahnesinde, halkın içinde görmeyi istiyor! Bundan böyle Gönül Almayı bilmeyene yürek teslim edilmeyeceğini de söylüyor! Onlara, bu arada Ebu Müslim Horasani’nin şu tespitini de hatırlatıyor: "Onlar zararlarından emin oldukları için; dostlarını uzak tuttular. Kendilerine bağlamak ve kazanmak için de; düşmanlarını yakınlaştırdılar. Yakınlaştırılan düşman dost olmadı. Ama uzaklaştırılan dost düşman oldu. Herkes düşman safında birleşince yıkılmaları mukadder oldu!' Yeni sistemle ülke ve il yönetimlerine talip olan Başkanlığı isteyen siyasi partiler eskisinden daha çok dikkatli olmak zorundalar. Şeyh Edebali'nin, "Ey oğul! Unutma ki, yüksekte yer tutanlar, aşağıdakiler kadar emniyette değildir' nasihatini daha dikkatli dinlemelerinde, kulaklarına küpe etmelerinde fayda var.
Görünen o ki, bu hareketlilik sadece Ankara’ da olmayacak. Teşkilatlar Genel Merkezlerinin kontrolün de daha sık denetlenecek, eksiklikler giderilecek, halk la olan ilişkiler gözden geçirilip, onlarla bire bir temas sağlanacak. Şikayetler anında değerlendirilecek. Parti teşkilatlarının tüm kademeleri şimdi ki kadar rahat bırakılmayacak, ellerini artık ceplerinden (!) çıkartarak taşın altına (!) koymak zorunda bırakılacaklar. Teşkilatlar içlerinde Yola revan olamayanlara da yol verecekler! Başka çareleri yok, aksi halde kendileri yolda kalırlar! Ülkemizin her zaman olduğundan çok daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacının olduğu bugünlerde, halkın da bir olanların, birlik olanların, diri olanların, işini en iyi şekilde yapanların yanında olacağından zerre kadar şüpheleri olmasın. Şehit Muhsin YAZICIOĞLU millete olan güvenini ‘’Bu millet, kendisinin yapmış olduğu fedakârlıkların aynısını yönetenlerinin yapacağına inandığı zaman onun etrafında kenetlenir, hiç tereddüt etmez.’’ diyerek ifade etmiştir.
 
 
 

 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Yönetimden memnun musunuz? Yönetimden memnun musunuz?.. Haber49 Gazetesinin Muş sokaklarında geçtiğimiz hafta başlattığı sokağın nabzı r..
0 yorum Gündem - 19.4.2018
Meydan ranta mı açılıyor? Meydan ranta mı açılıyor?.. Üç yıl önce belediyeye devredilen ve meclis kararıyla kent meydanı yapılması kar..
0 yorum Gündem - 19.4.2018
Muş’ta “ Avukatlar Günü” Kutlandı Muş’ta “ Avukatlar Günü” Kutlandı.. Muş Barosu tarafından Grand Otel’de düzenlenen etkinlik ile “5 Nisan Avukatlar G..
0 yorum Gündem - 19.4.2018