Bu İçeriği Paylaş
29 Eylül 2017 Cuma

BU ŞARKI BURADA DA BİTMEZ!

Yazar: 
Şamil Kök 

Yazar Hakkında: 


 
Genç yaşlarından itibaren kendini bu ülkeye, bu ülke insanına hizmete adayan bir liderin önderliğinde istikrarı yakaladığımız şu yıllarda ülke olarak birçok badireler atlattık, atlatıyoruz. Anketlerin yok saydığı, basının görmediği bir aday olarak 1994 yerel seçimlerinde tırnaklarıyla kazıya kazıya kazandığı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığından bir yargı darbesiyle indirdikleri, muhtar bile olamaz dedikleri Recep Tayyip Erdoğan 15 yıldır ‘Yeniden Büyük Türkiye’ idealimize liderlik ediyor.
‘’2000’li yılların Türkiye’si sizin aydınlık ve güzel Türkiye’niz olacak’’ diyerek Pınarhisar Cezaevine giren Recep Tayyip Erdoğan, oradan çıktıktan sonra ‘inanıyorsanız muhakkak üstünsünüz’ düsturu ile çalışmış; hiç yorulmaksızın durmadan milletimize hizmet etmiş, ömrünü ailesiyle birlikte bu uğurda harcamış, Ak Parti iktidarlarıyla ülkemize Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarını kazandırmış ve özlemini çektiğimiz, Dünya’da ve bölgede söz sahibi olan ‘Yeniden Büyük Türkiye’ inşa etmiştir.
15 yıllık Ak Parti iktidarları süresince bu yürüyüşü engellemeye çalışanlar Erdoğan’a yine eskisi gibi yargı darbeleri yapmaya çalışmış; Adnan Menderes’in, Turgut Özal’ın, Necmettin Erbakan’ın yürüyüşünü engelledikleri gibi Recep Tayyip Erdoğan’ın yürüyüşünü de engellemek için demokrasi dışı birçok yolu denemişlerdir. Pınarhisar Cezaevine girerken ‘bu şarkı burada bitmez’ diyen Erdoğan bu kutlu yürüyüşü tüm demokrasi dışı müdahalelere rağmen milletiyle beraber bu noktaya kadar getirdi. Bu yolda ülkemiz ve Ak Parti birçok badireler de atlattı…
2006’da ülkeyi kaos ortamına çevirmek için Danıştay’a saldırdılar,
2007’de Cumhuriyet mitingleri ve muhtıra ile Cumhurbaşkanı seçtirmeyiz dediler,
2008’de Ak Parti’ye kapatma davası açtılar,
2012’de MİT Müsteşarı üzerinden dönemin Başbakanını hedefe aldılar, Gezi olayları ile iç savaş çığırtkanlığı yaptılar,
17-25 Aralık 2013’te yine klasik yollarıyla, yargı darbesiyle milletin iradesine el koymaya kalkıştılar ve son olarak 15 Temmuz gecesi tarihin en büyük ihanetiyle Türkiye’yi işgal girişiminde bulunarak en büyük planlarını devreye soktular.
Ne liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ne de milletimiz bu kutlu yürüyüşe demokrasi dışı unsurlarla saldırmak isteyenler fırsat vermedi.
Yıllardır büyük sıkıntıları göğüsleyen milletimiz ve Ak Parti kadroları bütün ihanetlere rağmen bu kutlu yürüyüşü bugüne kadar getirdi. 15 yıldır büyük bir yükü omuzlayan Ak Parti kadroları Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerlerken bir değişim ve yenilenme sürecine de girmiş bulunuyor. 15 Temmuz sürecinden sonra yaşadığımız sıkıntıları da göz önüne aldığımızda önemli görevleri üstlenen insanların milli ve yerli olmadıklarında ne büyük ihanetlerle karşılaşacağımıza 15 Temmuz gecesi şahit olduk. Bu değişim ve yenilenme sürecinde samimi ve liyakatli insanlarımızın bu değişim ve dönüşüm sürecine dahil olmalarını, kendilerini geri plana atmamalarını önemli bir sorumluluk olarak görüyorum. Büyük bir yükü omuzlayarak hayatını milletimize ve ülkemize adayan Recep Tayyip Erdoğan’ın bu yüküne beraber omuz vermek ve bu kutlu yürüyüşü devam ettirmek için hepimizin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğine inanıyorum.
Cumhurbaşkanımızın ‘Türkiye’nin kaderi ile Ak Parti’nin kaderi bütünleşmiştir’ sözü gerçekten önemli bir tespittir. Ak Parti tökezlerse Türkiye tökezler, Ak Parti güçlü ve dinamik olursa Türkiye de hızla yoluna devam eder. Bu nedenle yeni teşkilatların ve Belediyelerin yerli ve milli insanlarla şekillenmesi önemlidir. Ak Parti ve Türkiye’nin geleceği için bu süreçte herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmelidir. İnşallah yıllardır devam eden istikrar yine yeni kadrolarla ve yeni heyecanlarla yoluna devam edecektir. Pınarhisar’a giderken Recep Tayyip Erdoğan ‘bu şarkı burada bitmez’ diyerek milletine bir umut vermişti. O günkü umut ve heyecan bugünde devam ederse 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize ulaşmamız için önümüze çıkan bütün engelleri dün olduğu gibi bugünde, yarında aşacak bir güce sahip oluruz. O yüzden yine yüksek sesle diyoruz ki;
Bizim bir Türkiye rüyamız var, bu şarkı burada da bitmez…
 
 
 

 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Temelini Erbakan atmıştı; Muş Şeker fabrikası satılmasın Temelini Erbakan atmıştı; Muş Şeker.. Şeker fabrikalarının satışa çıkarılacağı iddiasına tepki gösteren Enerji Bir-Sen..
0 yorum Gündem - 20.2.2018
Basın mensupları öğrencilerle buluştu Basın mensupları öğrencilerle buluş.. Muş’ta görev yapan basın mensupları ‘Kariyer Günleri’ programı kapsamında Özel B..
0 yorum Eğitim - 19.2.2018
Adanur'dan 'Şeker Fabrikaları Satılıyor' iddiasına tepki Adanur'dan 'Şeker Fabrikaları Satıl.. Şeker fabrikalarının satışa çıkarılacağı iddiasına tepki gösteren Cumhuriyet Hal..
0 yorum Gündem - 19.2.2018