Bu İçeriği Paylaş
29 Eylül 2017 Cuma

Genç avukatlar ruhsatlarını aldı

Staj programlarını tamamlayarak mesleğe ilk adımı atan avukatlar, büro açma ruhsatlarını meslek yemini ettikten sonra Muş Baro Başkanı Avukat Feridun Taş’ın elinden aldı.


Mesleğe yeni başlayan 9 avukat, Muş Barosu'nda düzenlenen törenle ruhsatlarını aldı. Törene Baro Başkanı Feridun Taş, ruhsatlarını alan avukatlar ile aileleri katıldı. Yeni avukatlar; Muhammed Gürkan Çermi, Büteyra Demir, Meryem Alemdar Kaya, Rıdvan Fırat, Ünal Yeler, Merve İnanır, Meryem Akyol, Fazilet Nehir ve Volkan Sezen ruhsat takdimi öncesinde avukatlık yemini ettiler. Heyecanlı oldukları gözlenen avukatlar, ruhsatlarını Baro Başkanı Taş’ın elinden aldı.
Muş Barosu Başkanı Feridun Taş, mesleğe ilk adımı atan meslektaşlarını tebrik etti. Muş’taki avukat sayısının 108’den117’e çıktığını ifade eden Taş, "Yeni göreve başlayan arkadaşlarımız genç, dinamik, bunlar tabi mesleğimize çok faydalı olacaklar. 108 civarında olan sayımız bugün itibari ile117 olmuştur. Önümüzdeki günlerde 5 arkadaşımız daha aramıza katılacak. Fiilen çalışan avukat sayısı sicil numaramız 130 civarında oldu ama bırakanlar var. Hakimliğe gidenler, savcılığa gidenler var. Dolayısı ile 117 arkadaşımız halen faal avukatlık yapmaktadır" dedi.
‘MESLEĞİME AŞIK BİR AVUKAT OLACAĞIM’
Göreve yeni başlayan Avukat Muhammet Gürkan Çermi, mesleğine aşık bir avukat olacağına inandığını belirtti. Avukat olmayı çocukken hedeflediğini ve bu doğrultuda hedefe ulaşmak için gayret gösterdiğini ifade eden Çermi, şöyle konuştu:
"Çok güzel, çok heyecanlı, sevdiklerimle beraber çok güzel bir tören oldu. İnşallah herkesin böyle güzel bir mesleği olur. Mesleğine aşık bir insan olarak ayrı bir heyecan hissediyorum. İnşallah devamı da güzel gelir. Avukatlık her zaman için hedefimdi. Zaten hukuk eğitimi almak ayrı bir şeydir, sevmeyen insan bunu çok zor yapar. Ben mesleğimi seviyorum, hakim, savcı olmayı düşünmedim. Avukat olarak kalacağım."
Cüppesi Divan Hukuk Bürosu Avukatlarından Vatan Söylemez tarafından giydirilen Muhammed Gürkan Çermi, "Hipokrat yemini güncel hayatta çok bilinen yemindir. Esasen en etkili yemin bizim mesleğin yemindir. Çünkü adalet hayatın her aşamasındadır. Sadece sağlıkla alakalı değil, doğumdan ölüme, hatta doğum öncesini tabir edeceğimiz zamanları da kapsar. Bir avukatın meslek onuruna ve ülkesine bağlı olması gerekiyor" diye konuştu.
Ruhsatını alan genç avukatlardan Büteyra Demir ise, “Bugün hayal ettiğim mesleğin ilk adımını atıyorum ve çok mutluyum. Adalet hayatımızın her aşamasındadır. Onurlu mesleğimi en güzel şekilde yapacağıma inanıyorum. Başta ailem olmak üzere emeği olan herkese çok teşekkür ederim” sözlerini ifade etti.HABER49
 
 

 
Bu içerik 533 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
"Kudüs’ün dinimiz için manevi önemi.. CHP Muş il başkanı İsmail Adanur ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in b..
0 yorum Gündem - 8.12.2017
Muş Kudüs için tek yürek oldu Muş Kudüs için tek yürek oldu.. Muş il merkezi ile Malazgirt ve Varto ilçelerinde ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başk..
0 yorum Gündem - 8.12.2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muş'ta Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muş'ta.. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleş..
0 yorum Gündem - 8.12.2017