Bu İçeriği Paylaş
12 Nisan 2017 Çarşamba

Ertem, “Muş’a bir dizi çalışma yapmaya geldim

Seçim çalışmaları kapsamında Muş’a gelen CHP Hatay Milletvekili Dr. Birol Ertem havaalanında gazetecilere açıklamalarda bulundu


Seçime sayılı günler kala CHP’nin bölgeye Milletvekili çıkarması devam ediyor. En son CHP Bursa milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu’nu ağırlayan Muş, bu seferde CHP Hatay Milletvekili Dr. Birol Ertemi ağırladı. Havaalanında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ertem oradan parti heyetiyle birlikte Varto ilçesine geçti.
Hava alanında açıklamalarda bulunan Ertem, halka neden “Hayır” demeleri gerektiğini anlatmaya geldiğini ifade ederek, “Evet” dememizi isteyen kesimin sebepleriyle niye “Evet” dememiz gerektiğini anlatamadığını söyledi. Ertem, “Muş’a bir dizi çalışma yapmaya geldim. 16 Nisan Referandumunun yaklaşması sebebiyle burada çalışmalar yürüteceğiz. Bu seçimde il başkanımız ve heyetimizle Muş’ta bir dizi çalışma yaparak, Muştaki halkımıza neden “Hayır” demeleri gerektiğini anlatacağız. Bizler neden “Hayır” denmesi gerektiğini her platformda anlata biliyoruz. Maddelerle, somut delillerle anlatabiliyoruz. Ama maalesef “Evet” diyen arkadaşlar neden “Evet” dememiz gerektiğini anlatamıyorlar, maddelerle, somut delillerle anlatamıyorlar. Referandumu siyasi seçim atmosferine sokmaya çalışıyorlar, dış ülkeler şunu dedi, FETÖ bunu dedi deyip halk üzerinde çeşitli etkiler yapmaya çalışıyorlar. Ama bizler neden gidip neden hayır denmesi gerektiğini maddeler üzerinden çok rahat anlatabiliyoruz.” dedi
 

 
Bu içerik 666 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
Yönetimden memnun musunuz? Yönetimden memnun musunuz?.. Haber49 Gazetesinin Muş sokaklarında geçtiğimiz hafta başlattığı sokağın nabzı r..
0 yorum Gündem - 19.4.2018
Meydan ranta mı açılıyor? Meydan ranta mı açılıyor?.. Üç yıl önce belediyeye devredilen ve meclis kararıyla kent meydanı yapılması kar..
0 yorum Gündem - 19.4.2018
Muş’ta “ Avukatlar Günü” Kutlandı Muş’ta “ Avukatlar Günü” Kutlandı.. Muş Barosu tarafından Grand Otel’de düzenlenen etkinlik ile “5 Nisan Avukatlar G..
0 yorum Gündem - 19.4.2018