Bu İçeriği Paylaş
09 Haziran 2016 Perşembe

Köy Okulunda Bilim Şenliği Düzenlendi

Şenova Ortaokulun da Öğrencilerin bilimsel bilgi beceri ve bilime olan ilgi isteklerini arttırmak amacıyla bilim şenliği düzenlendi.


Şenova Köyü Ortaokulu bahçesinde düzenlenen Bilim Fuarı sergisine öğretmenler, öğrenci, öğrenci velileri ve köylüler katıldı. Bilim fuarını düzenleyen Şenova Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni Duygu Diker Kaplan yaptığı açıklamada; Projeleri hazırlayan öğrenciler hazırladıkları projeler ile ilgili katılımcılara bilgi verdi. Öğrencilerin Bilimsel Proje Becerilerinin kazandırılması hedeflenen projeler oldukça renkli geçti. İlk Etkinlik gaz basıncının çalışma prensibini içeren dilek balonu uçurulmasıydı. Ardından Programın içeriği okunarak Gösteri deneyleri ile başlandı. Programda , 5 adet gösteri deneyi sergilendi. Bunlar “Süllfürük asitle şeker yakma, Siyah Taş Şeker deneyi, Çalkaladıkça 5 kez renk değiştiren sıvı, Fil Dişi Macunu, Büyük köpükten balonlar yapma, Yakıldığında Elimizi yakmayan Köpük. Deneylerin Ardından En küçük kademeden başlayarak tüm öğrenciler yıl boyu hazırlanan Fen Bilimleri ve Hayata dair değişik Projelerin yer aldığı sergiyi dolaştılar. Fen Bilimleri Öğretmeni Duygu Diker Kaplan; Okulumuzda düzenlenen Bilim Fuarına gelen tüm misafirlere katılımlarından dolayı teşekkür ederim. Bu tür etkinlikler öğrencilerin sosyalleşmesi açısından oldukça önem arz etmektedir. Bu tür projeler ile öğrencilere, bilimsel bakış açısının kazandırılması söz konusu olup, öğrencilerin araştırma becerisi, proje hazırlama ve sunma becerilerinin geliştirilmesine oldukça katkı sunmaktadır. Emeği geçen arkadaşlarımıza, öğrencilerimizi tebrik ederim, bizleri yalnız bırakmayan Köy imamımız ve velilerimize teşekkür ederiz’ dedi.
 
 
 

 
Bu içerik 1694 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Muş Spor dan TFF'ye Dilekçe Muş Spor dan TFF'ye Dilekçe.. Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) mücadele eden Muş Spor PFDK’dan müjdeli haber bekli..
0 yorum Gündem - 19.08.2017
Başakşehir 60 Kişilik Temizlik Ekibi Yolladı Başakşehir 60 Kişilik Temizlik Ekib.. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılacağı 26 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri için M..
0 yorum Gündem - 19.08.2017
Bulanık'ta Asfalt Seferberliği Bulanık'ta Asfalt Seferberliği.. Muş’un Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, bu yıl 10 k..
0 yorum Gündem - 19.08.2017