Bu İçeriği Paylaş
19 Nisan 2018 Perşembe

700. Yıl Rüstemgedik İlkokuluna satranç odası kuruldu

Muş'un Bulanık İlçesine bağlı Rüstemgedik Beldesindeki 700. Yıl Rüstemgedik İlkokuluna satranç odası kuruldu.


 
Rüstemgedik Beldesinde yer alan 700. Yıl İlkokulu öğretmenlerinin girişimi, Kaymakam ve Rüstemgedik Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan’ın desteği ile öğrenciler adına okula satranç odası kazandırıldı.
Zihinsel gelişime arttıran ve yeni eğitim anlayışındaki çoklu zekâ kavramına uygun olarak öğrencilerin gelişimine katkı sunan Satranç oyunu öğrencilerden büyük ilgi görüyor. Kaymakam ve Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, çocukların etkin öğrenmede önemli bir yere gelmeleri ve bilişsel düzeylerini geliştirmek maksadıyla okul öğretmenlerine destek olmak ve öğrencilere faydalı sağlamak adına satranç takımı hediye etti.
Uzan, "Zihinsel bir spor olan Satranç, öğrenciyi hayata hazırlamada ve hayatla bağ kurmasında son derece kullanışlı bir araç olan, etkin öğrenmede önemli bir rol üstlenen satranç; öğrencilerin beyinlerini kullanma, fikirlerini geliştirme, problemlerini çözme ve etkileyici, hızlı düşündüren yönüyle oynayan öğrencilere çekici geliyor. 700. Yıl İlkokulu öğretmenlerinin öğrenciyi bilişsel boyutta üst düzeye getirmek maksadıyla girişimleri sonucunda kurdukları satranç odası sayesinde öğrenciler keyifli vakit geçirerek boş zamanlarını verimli değerlendirme imkânı buldular." dedi.
Eğitim ve öğretim aşamasında her zaman öğretmenlerin ve öğrencilerin yanında yer alan Kaymakam ve Rüstemgedik Belediye Başkan Vekili Uzan’a teşekkür eden 700. Yıl okulu öğretmenleri ve öğrencileri sunulan destekten dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.HABER49
 

 
Bu içerik 88 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
Yönetimden memnun musunuz? Yönetimden memnun musunuz?.. Haber49 Gazetesinin Muş sokaklarında geçtiğimiz hafta başlattığı sokağın nabzı r..
0 yorum Gündem - 19.4.2018
Meydan ranta mı açılıyor? Meydan ranta mı açılıyor?.. Üç yıl önce belediyeye devredilen ve meclis kararıyla kent meydanı yapılması kar..
0 yorum Gündem - 19.4.2018
Muş’ta “ Avukatlar Günü” Kutlandı Muş’ta “ Avukatlar Günü” Kutlandı.. Muş Barosu tarafından Grand Otel’de düzenlenen etkinlik ile “5 Nisan Avukatlar G..
0 yorum Gündem - 19.4.2018