Bu İçeriği Paylaş
2 Ağustos 2017 Çarşamba

Kök: Muş DSİ Bölge Müdürlüğü olsun

Enerji Bir Sen Muş Başkanı Yaşar Kök, “Devlet Su İleri (DSİ) Muş şube müdürlüğü, Muş Bölge müdürlüğü olsun” dedi.


Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 17. Bölge Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Muş Devlet Su İşler (DSİ) Şube Müdürlüğü bünyesinde iki büyük baraj ve HES’in yanında birçok gölet ve sulama tesisi bulunduruyor. Geçtiğimiz yıl ilimizi ziyaret eden Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun müjdesini verdiği maliyeti 9.450.000 TL olan 6 adet tesisin daha faaliyete geçmesiyle birlikte Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün Muş’taki faaliyetleri de büyük oranda artmış olacak.
Birçok büyük yatırımın gelmesi ve yıllardır özlemle beklenen Alparslan-1 barajının faaliyete geçmesi, Alparslan-2 barajının da yapımının devam etmesi ile birlikte Devlet Su İşleri’nin ilimizde ki yatırımlarının büyük oranda arttığını ifade eden Enerji Bir-Sen Muş İl Başkanı Yaşar Kök, “Yıllardır özlemle beklenen Alparslan-1 ve Alparslan-2 baraj yatırımlarının da gerçekleşmesi ile birlikte Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nün ilimize yaptığı yatırımlar büyük oranda artış gösterdi. Alparslan-1 barajının faaliyete girmiş olması, Alparslan-2 barajının da yakın zamanda bitmesiyle birlikte ilimizdeki tesis sayısında da önemli bir artış olacak. Barajlar, HES’ler, Göletler ve Sulama Tesisleri ile birlikte Devlet Su İşlerinin ilimizde ki faaliyetlerinin büyük bir alana yayılması sağlayacağı faydaları siyasiler ve bürokrasiler tarafından anlatılmaktadır. Doğrudur, iki büyük proje ilimize katkıları hem katma değer hem de yaratacağı istihdam ve ekonomi bakımından son derece çok büyük olacaktır” sözlerini ifade etti.
İki tane son derece büyük baraja sahip olan ilimize en azından bir bölge müdürlüğü talebi yapılamaz mı? Diyen Enerji Bir Sen Muş İl Başkanı Yaşar Kök şöyle konuştu:
"İlimizdeki sıkıntıların giderilmesi, koordinasyonun zamanında sağlanması, işlerin hızlılığı, verimliliği ve olumsuzlukların bertaraf edilmesi gerekmektedir. Bunun içindir ki, programlarda öngören ilke ve politikalarda uyumlu olarak bölgesel gelişmeyi hızlandırmak, sürdürebilirliğini sağlamak, bölgeler arası ve bölge içi gelişmişlik farklarını azaltmak hedefindeki amaçlara uygun olarak Muş ve çevre illerini de kapsayacak bir bölge müdürlüğünün kurulması son derece gereklidir. Muş’ta bulunan STK'lar olarak bu talep bizlerin ortak temennileridir. Biz STK'ların bu haklı taleplerinin incelenerek bölge müdürlüğünün Muş iline kurulması için gereğinin yapılmasını saygı ile arz ederiz."HABER49
 
 
 

 
Bu içerik 633 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
40 Ülkenin Outdoor Giyimi Bu Fabrikadan Çıkıyor 40 Ülkenin Outdoor Giyimi Bu Fabrik.. Muş´ta üretilen outdoor spor giyimi, Dünya´nın dört bir tarafına ihraç edilirken..
0 yorum Gündem - 16.3.2018
CAMİ İNŞAATI YARDIM BEKLİYOR CAMİ İNŞAATI YARDIM BEKLİYOR.. Muratpaşa Mahallesinde yapılan ve Maddi imkânsızlıklardan dolayı yarım kalan Azi..
0 yorum Gündem - 16.3.2018
Kayseri den Muş'a Destek Kayseri den Muş'a Destek.. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş., Muş’un merkeze bağlı Bağlar İmam Hatip ..
0 yorum Gündem - 15.3.2018