Bu İçeriği Paylaş
9 Nisan 2018 Pazartesi

Muş'ta Terör Örgütüne Darbe

Muş’ta terör örgütü PKK’ya yönelik yapılan operasyonda keskin nişancı tüfeği ve anti-tank roket başlıklarının da yer aldığı çok sayıda mühimmat ele geçirildi.


Valilikten yapılan açıklamada, Varto ilçesine bağlı Yeşilpnar köyü Konak mezrasında İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Jandarma Özel Harekat birliklerinin katılımıyla operasyon düzenlendiği belirtildi. Yeşilpınar köyü Konak mezrası kırsalında tespit edilen 1 sığınak ve 2 ayrı noktada yapılan operasyonda, suikast silahı olarak bilinen keskin nişancı tüfeği ve anti-tank roket başlıklarının aralarında yer aldığı çok sayıda mühimmatın ele geçirildiği ifade edilen açıklamada, "Operasyonda 1 adet Kanas marka keskin nişancı tüfeği ile bu silaha ait 5 adet şarjör, 65 adet Kanas marka keskin nişancı tüfeğine ait fişek, 1 adet Kanas dürbünü, 1 adet çubuk nişan alma dürbünü (Red-Dot), 3 adet anti-tank roket başlığı, 3 adet roket sevk fişeği, 2 adet uzaktan patlayıcı ateşleme sistemi (alıcı-verici bomba düzeneği), 5 adet patlayıcı düzeneğinde kullanılmak üzere hazırlanmış pil bloğu, 3 adet piknik tüpü, 1 adet akü, 1 adet sırt çantası ile çok sayıda örgütsel doküman ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir" denildi.
 
 
 

 
Bu içerik 151 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
Yönetimden memnun musunuz? Yönetimden memnun musunuz?.. Haber49 Gazetesinin Muş sokaklarında geçtiğimiz hafta başlattığı sokağın nabzı r..
0 yorum Gündem - 19.4.2018
Meydan ranta mı açılıyor? Meydan ranta mı açılıyor?.. Üç yıl önce belediyeye devredilen ve meclis kararıyla kent meydanı yapılması kar..
0 yorum Gündem - 19.4.2018
Muş’ta “ Avukatlar Günü” Kutlandı Muş’ta “ Avukatlar Günü” Kutlandı.. Muş Barosu tarafından Grand Otel’de düzenlenen etkinlik ile “5 Nisan Avukatlar G..
0 yorum Gündem - 19.4.2018