Bu İçeriği Paylaş
09 Mart 2017 Perşembe

Balıkçı: “Engel Seviyesini Şehirler Belirler”

Engelli Dünya Kainat ve Vücut Geliştirme Şampiyonu Tolga Murat Balıkçı, “Engellilerin engel seviyesini şehirler belirler” dedi.


 
Engelli Dünya Kainat ve Vücut Geliştirme Şampiyonu Muşlu Tolga Murat Balıkçı, Muş Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Muş Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Emrullah Özbey,Haber 49 Gazetesi Yazı işleri müdürü Fırat Demir. Muş Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Bedri Korkmaz, MŞÜ Muş Alparslan Üniversitesi'nden DAire  Başkanı Şükrü Çobanoğlu ve BESYO Öğretim görevlisi Ömer Kaynar, Bedensel Engelliler Derneği üyeleri ve gazetecilerin hazır bulunduğu ziyarette engellilerin spora teşviki konuşuldu.
 
“Engel Seviyesini Şehirler Belirler”
Tolga Murat Balıkçı şunları dile getirdi: “Engelli bireyler için spor bir araçtır. Adamın önünü tıkıyorsun sonra kendini eve kapattı diyorsun. İş alımlarına bakıyorsun engelli yok. Lise mezunu şartı var. Adamı al istihdam et. Okut ki istihdam edebilesin. Devlet kurumlarına bakıyorsun ulaşım hiç uygun değil. Valiliğe gittik engelli ulaşımı yok. Engellilerin engel seviyesini şehirler belirler. Ben yüzde 49 engelliyim. Engelli ne demek engel teşvik eden demek. Engelliler için çok çalışılması lazım”
“Sanatçı ve Sporcuların Buraya Getirilmesi Lazım”
Gençlerin konferansına gösterdiği ilgi alaka dolayısıyla da memnun olduğunu ifade eden Balıkçı, “Gençlerin elinde telefon var, bir konferans vermeye geliyorsun gençliği konferansta tutamazsın. Spot vuruşlarla mesajı vermen lazım. Konferansta tutamazsın yoksa. Bağımlılıkla mücadeleyi ve spora teşviki anlatmalıyız. Sorunları dert etmeyip, güzelce yaşamasını öğretmemiz lazım. Katıldığımız konferansta gençlerin ilgilisi de memnun ediciydi. Gençlerin gözlerinde konuya bir açlık olduğu bir boşluk olduğu anlaşılıyordu. Çeşitli sanatçı ve sporcuların buraya getirilmesi lazım. Gelemeyince gençler farklı yerlere kayıyor.” diye konuştu.
Ziyaretin ardından toplu hatıra fotoğrafı çekildi.
 

 
Bu içerik 610 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Muş Spor dan TFF'ye Dilekçe Muş Spor dan TFF'ye Dilekçe.. Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) mücadele eden Muş Spor PFDK’dan müjdeli haber bekli..
0 yorum Gündem - 19.08.2017
Başakşehir 60 Kişilik Temizlik Ekibi Yolladı Başakşehir 60 Kişilik Temizlik Ekib.. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılacağı 26 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri için M..
0 yorum Gündem - 19.08.2017
Bulanık'ta Asfalt Seferberliği Bulanık'ta Asfalt Seferberliği.. Muş’un Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, bu yıl 10 k..
0 yorum Gündem - 19.08.2017