Bu İçeriği Paylaş
9 Mart 2017 Perşembe

Balıkçı: “Engel Seviyesini Şehirler Belirler”

Engelli Dünya Kainat ve Vücut Geliştirme Şampiyonu Tolga Murat Balıkçı, “Engellilerin engel seviyesini şehirler belirler” dedi.


 
Engelli Dünya Kainat ve Vücut Geliştirme Şampiyonu Muşlu Tolga Murat Balıkçı, Muş Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Muş Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Emrullah Özbey,Haber 49 Gazetesi Yazı işleri müdürü Fırat Demir. Muş Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Bedri Korkmaz, MŞÜ Muş Alparslan Üniversitesi'nden DAire  Başkanı Şükrü Çobanoğlu ve BESYO Öğretim görevlisi Ömer Kaynar, Bedensel Engelliler Derneği üyeleri ve gazetecilerin hazır bulunduğu ziyarette engellilerin spora teşviki konuşuldu.
 
“Engel Seviyesini Şehirler Belirler”
Tolga Murat Balıkçı şunları dile getirdi: “Engelli bireyler için spor bir araçtır. Adamın önünü tıkıyorsun sonra kendini eve kapattı diyorsun. İş alımlarına bakıyorsun engelli yok. Lise mezunu şartı var. Adamı al istihdam et. Okut ki istihdam edebilesin. Devlet kurumlarına bakıyorsun ulaşım hiç uygun değil. Valiliğe gittik engelli ulaşımı yok. Engellilerin engel seviyesini şehirler belirler. Ben yüzde 49 engelliyim. Engelli ne demek engel teşvik eden demek. Engelliler için çok çalışılması lazım”
“Sanatçı ve Sporcuların Buraya Getirilmesi Lazım”
Gençlerin konferansına gösterdiği ilgi alaka dolayısıyla da memnun olduğunu ifade eden Balıkçı, “Gençlerin elinde telefon var, bir konferans vermeye geliyorsun gençliği konferansta tutamazsın. Spot vuruşlarla mesajı vermen lazım. Konferansta tutamazsın yoksa. Bağımlılıkla mücadeleyi ve spora teşviki anlatmalıyız. Sorunları dert etmeyip, güzelce yaşamasını öğretmemiz lazım. Katıldığımız konferansta gençlerin ilgilisi de memnun ediciydi. Gençlerin gözlerinde konuya bir açlık olduğu bir boşluk olduğu anlaşılıyordu. Çeşitli sanatçı ve sporcuların buraya getirilmesi lazım. Gelemeyince gençler farklı yerlere kayıyor.” diye konuştu.
Ziyaretin ardından toplu hatıra fotoğrafı çekildi.
 

 
Bu içerik 863 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
Yönetimden memnun musunuz? Yönetimden memnun musunuz?.. Haber49 Gazetesinin Muş sokaklarında geçtiğimiz hafta başlattığı sokağın nabzı r..
0 yorum Gündem - 19.4.2018
Meydan ranta mı açılıyor? Meydan ranta mı açılıyor?.. Üç yıl önce belediyeye devredilen ve meclis kararıyla kent meydanı yapılması kar..
0 yorum Gündem - 19.4.2018
Muş’ta “ Avukatlar Günü” Kutlandı Muş’ta “ Avukatlar Günü” Kutlandı.. Muş Barosu tarafından Grand Otel’de düzenlenen etkinlik ile “5 Nisan Avukatlar G..
0 yorum Gündem - 19.4.2018