Bu İçeriği Paylaş
9 Eylül 2015 Çarşamba

Anaokulu kayıtları devam ediyor

Muş Merkez Saray Mahallesindeki Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu, okul öncesi eğitim için kayıtları almaya devam ediyor


Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu Müdürü Sabire Öncel öğrenci kayıtlarının devam ettiğini belirterek, şu ana kadar öğrencilerin gösterdiği ilginin memnuniyet verici olduğunu belirtti.
 
Yeni sezonda Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu öğrenci sayısının istenilen seviyeye gelmesi için 48-66 aylık öğrencilerin kayıtlarının gerçekleşmesini beklediklerini söyleyen Öncel, Kayıtlarımız 9 Ekime kadar devam ediyor. Okulumuzda ikili eğitim yapılıyor. Okulumuza yeni kaydını yaptıran öğrencileri en iyi şekilde ağırlamak ve kaliteli eğitim almalarını sağlamayı amaçlıyoruz dedi.
 
Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu her geçen yıl kendini her anlamda geliştirdiğini ve eğitim düzeyini yükselttiğini ifade eden Öncel, Okulumuzun duvarlarını hayvan figürleri ile süsledik. Okulun duvarlarına hayvan figürleri çizmedeki amacımız öğrencilere hayvan sevgisini aşılamaktır. Tabiatta sadece insanların olmadığını hayvanların da bu dünyada yaşam sürdürdüğünü öğretmeye çalışıyoruz. Her canlının mutlaka bir yaratılış amacı vardır. Hayvanlar bizler için son derece öneme sahip olan canlılar. Bu canlılar ile dostluk kurmak bazen insanlar ile dostluk kurmaktan daha iyi olabiliyor. Hayvan sevgisi aşılanan insan yaşamını sürdürürken bütün canlılara gerekli saygı ve sevgiyi gösterebiliyor. Bu nedenledir ki küçük yaştan itibaren çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamakta fayda var. Çocuklar gelişimlerini bir bütünlük içinde tamamlarlar diye konuştu.
 
Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu Müdürü Öncel konuşmasını şu şekilde sürdürdü: Çocuklar zeka ve tüm gelişimlerinin yüzde 80ni anaokulu döneminde tamamlar ve bu yaşlarda kazanılan davranış biçimleri, tüm yaşam boyunca devam etmektedir. Çocuk eğitimini binaya benzetirsek, temeli okul öncesi eğitimdir. Bir binanın temeli ne kadar sağlam olursa o binanın ömrü o kadar uzun olur. Anaokullarında çocuklarımız: Paylaşmayı, yardımlaşmayı ve cömertliği öğrenmektedir. Büyüklere karşı saygılı davranmayı, insanları ve çevresindeki varlıkları sevip korumayı hep okul öncesi dönemde öğrenir. Toplumsal kurallara uymayı, disiplin edilmeyi, girişken olmayı, kendini ifade edebilmeyi, kendi benliğini, kimliğini kazanmayı, güzel konuşmayı anaokulunda öğrenir. Kendini ve çevresini temiz tutma alışkanlığını anaokullarında öğrenir. Yalan söylememeyi, dürüst olmayı, başarma duygusunu tatmayı, okulu ve kitapları sevmeyi, insanları sevmeyi, arkadaşlarıyla iyi geçinmeyi, anaokulunda öğrenir. Çocuğumuz iyiliği, doğruluğu, güzelliği ve faydalı davranışları anaokulunda kazanır. İlköğretime ve hayata anaokulunda sağlıklı bir şekilde hazırlanır. Yaşına uygun bilgiler edinmeyi, el becerisi kazanmayı, kalem tutmayı anaokullarında öğrenir. Anaokuluna gitmeden ilköğretim okuluna giden çocuklar fırına getirilen un gibidir. Anaokuluna gittikten sonra ilköğretime giden çocuklar ise una su katılmış, maya katılmış, yoğrulmuş, hamur haline getirilmiş ve hamura ekmek şekli verilmiş, fırına sürülmeye hazır hale getirilmiştir. Hiç un ile ekmek şekli verilmiş hamur bir olur mu? Anaokulunun yaygın olduğu ülkelere baktığımız zaman, o ülkelerin çağdaş ve gelişmekte olan ülkeler oldukları gözlenmiştir. Anaokuluna giden çocuklar üniversite imtihanında daha başarılıdır. Anaokulları çocukların millî, manevî, ahlakî, kültürel ve insanî değerlere bağlılığının gelişmesine yardımcı olmaktadır. Anaokuluna giden çocuklar anne-babasına, vatanına, milletine ve tüm insanlığa faydalı olan bir insan olarak yetişirler. Çocuklarımızı anaokuluna gönderelim, yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmesini sağlayalım.Fırat DEMİR-HABER49
 
 
 

 
Bu içerik 1513 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
Yönetimden memnun musunuz? Yönetimden memnun musunuz?.. Haber49 Gazetesinin Muş sokaklarında geçtiğimiz hafta başlattığı sokağın nabzı r..
0 yorum Gündem - 19.4.2018
Meydan ranta mı açılıyor? Meydan ranta mı açılıyor?.. Üç yıl önce belediyeye devredilen ve meclis kararıyla kent meydanı yapılması kar..
0 yorum Gündem - 19.4.2018
Muş’ta “ Avukatlar Günü” Kutlandı Muş’ta “ Avukatlar Günü” Kutlandı.. Muş Barosu tarafından Grand Otel’de düzenlenen etkinlik ile “5 Nisan Avukatlar G..
0 yorum Gündem - 19.4.2018