Bu İçeriği Paylaş
12 Haziran 2017 Pazartesi

BARCO TEKSTİL ÇALIŞANLARI İFTARDA BULUŞTU

Eski TEKEL depoların da kurulan ve yaklaşık 470 kişinin istihdam edildiği Barco Tekstil çalışanları iftarda buluştu.


Muş Öğretmenevinde düzenlenen iftar programına Vali Seddar Yavuz, Belediye Başkanı Feyat Asya, Barco Tekstil İşletmecisi Metin Akaydın, Yavuz Akaydın ve şirket çalışanları katıldı. Amaçlarının personelleri ile iftar yemeğinde buluşmak olduğunu belirten Barco Tekstil işletmecisi Metin Akaydın, iftar programını geleneksel hale getirmeyi planladıklarını belirtti. Barco Tekstil ailesinin çok büyük bir aile olduğunu belirten Akaydın, 2 yıldır çalışanlarıyla iftarda bir araya geldiklerini belirtti.
 
"Bölgeye İstihdamı Arttırmak İçin Geldik"
Barco Tekstilde çalıştırılmak üzere 200 personele ihtiyaç duyduğunu belirten Akaydın, ilimizde çalışan eleman bulamadığını belirtti. Bölgede istihdamı arttırmak için çalışmalar yaptıklarını belirten Akaydın, burada istihdam sıkıntısı çektiklerini belirtti. Çalışanlara yaklaşık 5 ay eğitim verdikten sonra verim aldıklarını belirten Akaydın, tam verim almaya başlamışken çalışanın nişanlandığını veya evlendiğini belirterek yeniden kalifiye eleman yetiştirmeye başlamak zorunda kaldıklarını belirtti. Üretimi 2 bant arttırmak için iki yıldır uğraştığını belirten Akaydın, gelen elemanları giden elemanların yerine takviye etmekten dolayı bu bantları oluşturamadığını belirtti. Akaydın, açıklamasında: "Barco Tekstil, Akaydın Tekstil ve Everest Tekstile şuan bana müracaat olursa 200 elemana ihtiyacımız var. Eleman sıkıntısı çekiyoruz, bölgeye istihdamı arttırmak için geldik, üretim yapmak için geldik ama istihdam sıkıntısı çekiyoruz. Bölge de kalifiye eleman olmadığından yaklaşık 5 ay veya daha uzun süre eleman eğitiyoruz. Eğittiğimiz elemandan tam verim alacakken ya nişanlanıyor veya düğün yapıyor ve işten ayrılıyor" ifadelerini kullandı.
Barco Tekstil çalışanları, iftar sonrası Metin Akaydın'a düzenlediği program için teşekkür ettiler.
 

 
Bu içerik 324 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Vedaş ve Mehmetçik Köylüler İçin Seferber Oldu Vedaş ve Mehmetçik Köylüler İçin Se.. önceki gün etkili olan fırtına ve kar yağışı nedeniyle elektrik kesintisi yaşana..
0 yorum Gündem - 21.1.2018
Pazar tezgahından sahnelere... Pazar tezgahından sahnelere..... Sosyal medyada pazarda söylediği şarkılarla ünlenen Muş'lu mandalinacı Veysel Mu..
Yolcu Otobüsünün Devrilmesi - 3 Kişinin Cenazesi Defnedildi Yolcu Otobüsünün Devrilmesi - 3 Kiş.. Muş'ta otobüsün şarampole devrilmesi sonucu yaşamını yitiren 6 kişiden 3'ünün ce..
0 yorum Gündem - 19.1.2018