Bu İçeriği Paylaş
28 Nisan 2017 Cuma

VALİLİK KOROSU GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Vali Seddar Yavuz’un talimatlarıyla oluşturulan Valilik Korosu Muş Alparslan Üniversitesinde düzenlenen Bahar Konseriyle müzik severlerin beğenisine sunuldu


MŞÜ Kongre ve Kültür Merkezindeki programa Vali Seddar Yavuz, Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Erdoğan, Üniversite Genel Sekreter Yardımcısı Yusuf Kenan Sayılgan, Üniversite Öğretim Görevlileri, öğrenciler ve çok sayıda müzik sever katıldı.
İslami Bilimler Fakültesi Dini Musiki Öğretim Görevlisi Ercihan Ülger’in şefliğindeki çeşitli meslek gruplarından oluşan koro ekibi birer birer sahneye davet edildi. Koro’da Şehit Yücel Kurtoğlu Güzel Sanatlar Lisesinden bağlama’da müzik öğretmeni Uğur Öz, keman’da müzik öğretmeni Serpil Aktaş, gitar’da müzik öğretmeni Halil Can, piyanoda müzik öğretmeni Caner Keser ile Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memuru Mustafa Cem Gürsoy, ritm’de Şehit Yücel Kurtoğlu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Furkan Baba, bağlama’da Muş Belediyesi Harita Teknikeri Levent Tohumcu ile Rekabet Kurumu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmeni Levent Çürük, dilsiz kaval’da Elçiler Ortaokulu Müzik Öğretmeni Barış Özbakır, ney’de Fatma Aliye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Anaokulu Okul Öncesi Öğretmeni Halil Hakan Kayır, ud’da Üniversite Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdüllatif Tüzer ve Zafer Çağlayan Ortaokulu müzik öğretmeni Bahadır Büyükgazez, ile koro üyeleri; Varto Hamurpet Ortaokulu Müzik Öğretmeni Aslı Tanrıkulu, Şehit Yücel Kurtoğlu Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencisi Nur Aleyna Vatansever, Orman ve Su İşlerindeki Memur Nuray Polat, Üniversite Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Yrd.Doç.Dr.Esra Demir, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencisi Kardelen Atılgan, Fen-Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü öğrencisi Songül Yahşi, Emel Vatansever, Farabi İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Amine Ülger, 2071 Melikşah İlkokulu öğrencisi Meryem Gökçe Vatansever, Korkut Balkır Ortaokulu müzik öğretmeni Cem İncesu, İslami İlimler Fakültesi İslam Sanatları Öğretim Görevlisi Selahattin Aslan, Merkez Alparslan YİBO Sınıf Öğretmeni Hamit Çetinkaya, Hava Meydan Komutanlığı personelleri Şahin Çakmak, Akın Cansız ve Ersan Aydoğdu, Sağlık Yüksekokulu Araştırma Görevlisi Yalçın Dicle’nin isimleri anons edildikten sonra sahnedeki yerlerini aldı.
Üç bölümden oluşan konser; Sanat Müziği, Halk Müziği ve Küçük Müzisyenlerin eserlerinin icrasından oluştu. Konser finali türkülerden oluşan bir potpori ile sona erdi.
Konser sonrasında Vali Yavuz, Valilik koro üyelerini tek tek tebrik ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.
 

 
Bu içerik 635 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
40 Ülkenin Outdoor Giyimi Bu Fabrikadan Çıkıyor 40 Ülkenin Outdoor Giyimi Bu Fabrik.. Muş´ta üretilen outdoor spor giyimi, Dünya´nın dört bir tarafına ihraç edilirken..
0 yorum Gündem - 16.3.2018
CAMİ İNŞAATI YARDIM BEKLİYOR CAMİ İNŞAATI YARDIM BEKLİYOR.. Muratpaşa Mahallesinde yapılan ve Maddi imkânsızlıklardan dolayı yarım kalan Azi..
0 yorum Gündem - 16.3.2018
Kayseri den Muş'a Destek Kayseri den Muş'a Destek.. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş., Muş’un merkeze bağlı Bağlar İmam Hatip ..
0 yorum Gündem - 15.3.2018