Bu İçeriği Paylaş
19 Nisan 2018 Perşembe

Muş’ta “ Avukatlar Günü” Kutlandı

Muş Barosu tarafından Grand Otel’de düzenlenen etkinlik ile “5 Nisan Avukatlar Günü” kutlandı.


 
Muş Barosu, ‘5 Nisan Avukatlar Günü’ dolayısıyla bir kutlama programı düzenledi. Muş Grand otel restorantta düzenlenen programa; Muş Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Mete, Muş Baro Başkanı Av. Abdulbaki Çelebi, çok sayıda avukat ve davetliler katıldı. “5 Nisan Avukatlar Günü” münasebetiyle düzenlenen kutlama programının açılış konuşmasını yapan Muş Baro Başkanı Av. Abdulbaki Çelebi: “Başta menfur bir saldırı da hayatını kaybeden Diyarbakır Barosu Başkanı Sayın Tahir Elçi olmak üzere, yaşamını yitiren meslektaşlarımızın inançları, kararlılıkları saygıyla anıyor ve selamlıyorum huzurunuzda” sözleriyle konuşmasına başlayarak, avukatlık mesleğinin önemine dikkat çekti. Avukatlık mesleğinin zor bir meslek olduğunun altını çizen Av. Çelebi: “Dünyanın en onurlu, fakat en zor mesleklerden birisi olan avukatlık mesleğidir. Bu zorluk avukatların, avukatlık mesleğinin sürekli statüsüyle uğraşmasından kaynaklanan ve hak mücadelesi yapmasından kaynaklanmaktadır. Onun için dünyanın her tarafında avukatlar gerçekten sorun yaşamaktadır. Şimdi nitekim ülkemizde de avukatlar gerçekten mesleklerini icra ederken büyük sorunlar yaşamaktadır” şeklinde konuştu.
Muş Baro Başkanı Av. Çelebi’nin yaptığı konuşma sonrasında düzenlenen kutlama programı, katılımcılara canlı müzik eşliğinde yemek ikramıyla devam etti.HABER49
 
 

 
Bu içerik 153 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
Yönetimden memnun musunuz? Yönetimden memnun musunuz?.. Haber49 Gazetesinin Muş sokaklarında geçtiğimiz hafta başlattığı sokağın nabzı r..
0 yorum Gündem - 19.4.2018
Meydan ranta mı açılıyor? Meydan ranta mı açılıyor?.. Üç yıl önce belediyeye devredilen ve meclis kararıyla kent meydanı yapılması kar..
0 yorum Gündem - 19.4.2018
700. Yıl Rüstemgedik İlkokuluna satranç odası kuruldu 700. Yıl Rüstemgedik İlkokuluna sat.. Muş'un Bulanık İlçesine bağlı Rüstemgedik Beldesindeki 700. Yıl Rüstemgedik İlko..
0 yorum Gündem - 19.4.2018