Bu İçeriği Paylaş
12 Ekim 2017 Perşembe

Bu proje ile ‘okul terkleri’ azalacak!

Muş’taki okullarda okul terklerini engellemek amacıyla Avrupa Birliği ile ortaklaşa düzenlenen projede Muş Yavuz Selim Ortaokulunun Avrupa birliği Erasmus’a sunduğu ‘Okul Terklerini Nasıl Azaltabiliriz’ projesi tanıtımı yapıldı.


AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığının yürüttüğü Erasmus Programı çerçevesinde Türkiye’nin üstlendiği ‘Okul Terkini Nasıl Azaltabiliriz?’ başlıklı stratejik okul ortaklığı projesinin tanıtımı Yavuz Selim Ortaokulu toplantı salonunda tanıtıldı. Yavuz Selim Ortaokulunda yapılan toplantıya Milli Eğitim şube müdürü Enver Kıvanç, Eğitim Birsen Muş Şube Başkanı Mahir Barışan ve yönetimi, okul müdürleri ile Yavuz Selim okulundaki idareci ve öğretmenler katıldı.
Projenin tanımından önce Bir konuşma yapan Yavuz Selim Ortaokulu Müdürü Erkan Solak, “Bugün burada çok güzel ve önemli bir projemizin tanıtımını yapıyoruz. Bu projemizler ilimiz genelinde okul terklerini en aza indirme gayretini göstereceğiz. Tabi bizim umudumuz okul terklerinin hiç olmaması. Projemizin tanıtımına gösterdiğiniz ve bugün burada bizimle burada olduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.
Muş Yavuz Selim Ortaokulunda startı verilen proje; öğrenci, öğretmen ve velilerin aktif olarak yer alacağı yurt içi ve yurtdışı faaliyetlerle devam edecek. ‘Bir kişiyi bile kaybedemeyiz’ sloganıyla yola çıkan proje, Okullarda okul terkine ve okul terki eğiliminde olan öğrencilerin okullara geri kazandırılmasına dikkat çekiyor.
Okul eğitimi alanında stratejik ortaklıklar üzerine kurulu olan projede; diğer ortak ülkelerde ki okullarla koordineli çalışılarak, tüm bu okullardaki erken okul terki oranını düşürülmesi ve yapılan çalışmalardaki iyi örneklerin İl ve ilçe genelinde hatta zaman içerisinde ülke genelinde yaygınlaştırılması hedefliyor.HABER49
 
 
 

 
Bu içerik 175 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
"Kudüs’ün dinimiz için manevi önemi.. CHP Muş il başkanı İsmail Adanur ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in b..
0 yorum Gündem - 8.12.2017
Muş Kudüs için tek yürek oldu Muş Kudüs için tek yürek oldu.. Muş il merkezi ile Malazgirt ve Varto ilçelerinde ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başk..
0 yorum Gündem - 8.12.2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muş'ta Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muş'ta.. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleş..
0 yorum Gündem - 8.12.2017