Bu İçeriği Paylaş
23 Ekim 2015 Cuma

50 kitap hayal etti bin kitap topladı

Muş’ta sınıf kitaplığı oluşturmak isteyen ve sosyal medya üzerinde kampanya başlatan DSİ İlkokulu 2. sınıf öğretmeni Pınar Yıldız Namlıkul, sınıfına kitaplık kazandırdı.


Öğrencileri için sınıf kitaplığı oluşturmak için 50 kitap hayal eden DSİ İlkokul 2. sınıf öğretmeni Pınar Yıldız Namlıkul, sosyal medyada kitap toplama kampanyası başlattı. Türkiye’nin dört biryanından gelen kitaplarla oluşturduğu sınıf kitaplığının açılışını ise İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, DSİ İlkokulu Müdürü Erhan Özden ve öğrenciler yaptı. Sınıf kitaplığının açılışını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte öğretmenlerin fedakarca çalıştıklarını belirtti. Merkez ve köy farkı gözetmeden tüm öğretmenlerin başarılı bir şekilde öğrenciler için çok çalıştığını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Arslan, “İlimizde 2015-2016 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte hemen hemen bütün öğretmenlerimiz üstlerine düşen görevleri layıkıyla yerlerine getiriyorlar. Öğretmenlerimiz bulundukları okulları çocuklarımız için hem güzelleştirerek hem de eğitimleri için ellerinden geleni gayretleri sarf ediyorlar. Merkez DSİ İlkokulumuz öğretmenleri de gayretli olup, çocuklarımızın kendilerini en iyi şekilde geliştirmesi amacıyla sınıf kitaplığı oluşturmuşlardır. Bu nedenle emek sarf eden tüm öğretmenlerimizi tebrik ediyor, daha güzel başarılar elde etmelerini diliyorum. Bu güzel sınıf kitaplığımızın ise öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Sınıf kitaplığı oluşturmak için okunan kitapları toplamak istediklerini ve bunun için 50 tane kitaba ihtiyaç duyduklarını kaydeden öğretmen Pınar Yıldız Namlıkul, Türkiye’nin dört bir yanından destek verilerek bin tane kitap gönderildiğini söyledi. Destek veren herkese teşekkür eden Namlıkul, “Okulumuza kitaplık yapılması için sosyal medyada bir kampanya başlattık. Sınıf kitaplığı oluşturmak için gerekli paylaşımlarımızı yaptık. Asıl istediğim şuydu; okunmuş kitapların gönderilmesiydi. Yani başka çocukların okuduğu 50 tane bile olsaydı bizim için yeterliydi. Ancak Türkiye’nin dört bir yanından bize kitap gönderildi. Yalova’dan, Ankara’dan ve İstanbul’dan bine yakın kitap topladık. Birçoğunu üniversiteden, liseden arkadaşlarım, öğretmenlerim gönderdi. Ben 50 tane isterken bin tane geldi. Çok mutluyum ve sınıfımızın kitaplığına katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
 

 
Bu içerik 1553 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
Yönetimden memnun musunuz? Yönetimden memnun musunuz?.. Haber49 Gazetesinin Muş sokaklarında geçtiğimiz hafta başlattığı sokağın nabzı r..
0 yorum Gündem - 19.4.2018
Meydan ranta mı açılıyor? Meydan ranta mı açılıyor?.. Üç yıl önce belediyeye devredilen ve meclis kararıyla kent meydanı yapılması kar..
0 yorum Gündem - 19.4.2018
Muş’ta “ Avukatlar Günü” Kutlandı Muş’ta “ Avukatlar Günü” Kutlandı.. Muş Barosu tarafından Grand Otel’de düzenlenen etkinlik ile “5 Nisan Avukatlar G..
0 yorum Gündem - 19.4.2018