Bu İçeriği Paylaş
9 Nisan 2018 Pazartesi

Muş Lalesi yeşerdi

Muş Ovası'nda bahar aylarında çıkan ve ömrü 15 gün olan laleler yeşermeye başladı.


Kentin kırsal bölgelerinde kendiliğinden yetişen laleler, bu yıl havaların erken ısınması nedeniyle yaklaşık bir ay erken açarak renk cümbüşü oluşturdu.
Fotoğraf çekmek için lale tarlasına gelen Remzi Maral, lalelerin Muş için büyük bir değer olduğunu ancak koruma altına alınmadığı için yok alma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu söyledi. Lalelerin kenti simgeleyen önemli bir değer olduğunu aktaran Maral, "Havanın erken ısınması nedeniyle laleler bir ay erken yeşerdi. Normalde nisan ayı sonunda açarak mayıs ayının ortalarında bitiyor. Çok güzel görüntüler ortaya çıkıyor. Kentin değeri olan bu bitkilerin koruma altına alınması gerekiyor." ifadelerini kullandı.
 

 
Bu içerik 117 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
Yönetimden memnun musunuz? Yönetimden memnun musunuz?.. Haber49 Gazetesinin Muş sokaklarında geçtiğimiz hafta başlattığı sokağın nabzı r..
0 yorum Gündem - 19.4.2018
Meydan ranta mı açılıyor? Meydan ranta mı açılıyor?.. Üç yıl önce belediyeye devredilen ve meclis kararıyla kent meydanı yapılması kar..
0 yorum Gündem - 19.4.2018
Muş’ta “ Avukatlar Günü” Kutlandı Muş’ta “ Avukatlar Günü” Kutlandı.. Muş Barosu tarafından Grand Otel’de düzenlenen etkinlik ile “5 Nisan Avukatlar G..
0 yorum Gündem - 19.4.2018