Bu İçeriği Paylaş
06 Temmuz 2017 Perşembe

Elektrik Sayaçları uzaktan okunabilecek

(VEDAŞ) Muş İl Müdürü Eşref Şentürk, bölgede ilkleri gerçekleştirdiklerini söyleyerek, bundan böyle elektrik sayaçlarını uzaktan okuyabileceklerini söyledi.


Açıklamalarda bulunan Eşref Şentürk, teknolojiyi çalışma alanına taşıdıklarını belirterek, "Artık akıllı sayac uygulamasıan geçtik. Bilindiği gibi bu bölgede, kış aylarında aylarca yollar kapalı olabiliyor. SAyac okumaları acma ve  kapama işlemlerine  uzaktan müdahale edebileceğiz. Bu da bizlere hem büyük kolaylık sağlayacak hem de zamandan önemli miktarda tasarruf etmiş olacağız. Bu uygulamayı bölgede ve Muş'ta ilk kez gerçekleştirdik" dedi.
 
 
Eşref Şentürk, artık elektrik sayaçlarını uzaktan kumanda ile merkezden okuyabildiklerini ifade ederek, "Personel göndermeden, merkezden uzaktan kumanda ile işletmenin ne kadar elektrik sarf ettiğini okuyabiliyor, gerektiğinde yine uzaktan kumanda ile elektriği kesebiliyoruz. Bu uygulama Muş'ta olduğu gibi bölgede de ilk kez bizim tarafımızdan yapıldı. Bunun maliyeti de oldukça pahalı. Bizde, oldukça kaliteli elemanlar var. Personelimiz özveri ile çalışıyor" diye konuştu.
 
Bulanık ilçesinde günde 21 defa elektriğin kesintiye uğradığı vakitler olduğunu da hatırlatan Eşref Şentürk, "Şimdi bu elektrik kesintileri yok denecek kadardır. Kaçak elektrik kullanımının önüne geçildi. Herkes eşit şekilde faturasını ödüyor. Kim ne kadar elektrik tüketirse o kadar fatura gelir, artı eksisi olmaz. Hedefimiz, Muş'un ilçelerindeki elektrik hizmetini dört dörtlük yürütebilmektir. Halka hizmetti kendimize esas aldık. Halkın memnuniyetini kazanmak için ekiplerimiz Muş ve ilçelerinde 7/24 saat hizmet veriyor" şeklinde konuştu.
 

 
Bu içerik 190 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
KOM dan  Kaçak Sigara Operasyonu KOM dan Kaçak Sigara Operasyonu.. Muş valiliğinden yapılan açıklamada KOM ekiplerince 6650 paket kaçak sigara ele ..
0 yorum Gündem - 27.07.2017
MİLLETVEKİLİ SAYISI YENİDEN 4'E ÇIKTI MİLLETVEKİLİ SAYISI YENİDEN 4'E ÇIK.. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile TBMM'deki milletvekili sayısı 600'e çıktı, ..
0 yorum Gündem - 27.07.2017
BİNGÖL`ÜN CESEDİ KAPATILAN YATILI OKULDA BULUNDU BİNGÖL`ÜN CESEDİ KAPATILAN YATILI O.. Muş'un Malazgirt ilçesinde 5 gün önce kaybolan lise öğrencisinin cansız bedeni, ..
0 yorum Gündem - 26.07.2017