Bu İçeriği Paylaş
6 Mart 2017 Pazartesi

Bizler kadim bir kültürün mirasçılarıyız

Başbakan Binali Yıldırımın da katıldığı mitingde vatandaşlardan destek isteyen Asya, daha güçlü bir Türkiye için Muş halkını evet diyeceğine inandığını söyledi.


Dünya Lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğana binlerce selam olsun diyerek konuşmasına başlayan Asya, Teşrifleri ile bugün bizleri şereflendiren Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'a ziyaretlerinden dolayı sonsuz teşekkür ediyorum. 14 yıllık bir iktidarı her seferinde destekleyip başarıdan başarıya koşmasına katkı sağlayan siz saygıdeğer hemşehrilerimizi en kavli, en samimi, en içten duygularımla selamlıyorum. Bu meydanı dolduran, siz kadirşinas hemşerilerime kucak dolusu selam olsun. Sizler her seferinde haktan yana doğrudan yana olarak, istikrara ve kardeşliğe destek oldunuz diye konuştu.
 
Asya, Bizler kadim bir kültürün mirasçılarıyız. Bizden öncekilere ev sahipliği yapmış bu coğrafya ve bu topraklar bizden öncekileri misafir ettiği gibi bizleri de misafir edecektir. Bu süreçte bize düşen üstlendiğimiz rolü layıkıyla yerine getirerek, bizlere itibar etmiş halkımızın beklentilerini ve taleplerini karşılayıp, devralmış olduğumuz hizmeti geliştirerek daha ileriye taşımaktır şeklinde konuştu.
 
15 Temmuz gecesi paralelcilerin gerçekleştirmeye çalıştığı alçakça kumpaslara karşı siz değerli hemşehrilerimin göstermiş olduğu dik duruş ve emsaline az rastlanan fedakarlık takdire şayandı diyen Asya, Sizlerin aynı hassasiyeti 16 Nisanda da sandığa giderek göstereceğinizden hiç şüphem yoktur. Bizler koalisyon hükümetlerinde çok başlılığı gördük ve sıkıntılarını yaşadık. Aynı şeyleri tekrar yaşamamak için kararımız evet. Savaşın yanı başımıza kadar geldiği bu zamanda birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek geliştirmekten başka şansımız yok. Ortadoğu üzerinde farklı hesapları bulunan güç odaklarının müdahaleleri ile birlik beraberliğimize kast edilmektedir. Bizler özellikle bölge halkı olarak terörden ve şiddetten fazlası ile zarar gördük, acı çektik. Artık neye mal olursa olsun, bitmesi gerektiğine, bitirilmesi gerektiğine inanıyoruz dedi.
 

 
Bu içerik 622 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
Temelini Erbakan atmıştı; Muş Şeker fabrikası satılmasın Temelini Erbakan atmıştı; Muş Şeker.. Şeker fabrikalarının satışa çıkarılacağı iddiasına tepki gösteren Enerji Bir-Sen..
0 yorum Gündem - 20.2.2018
Basın mensupları öğrencilerle buluştu Basın mensupları öğrencilerle buluş.. Muş’ta görev yapan basın mensupları ‘Kariyer Günleri’ programı kapsamında Özel B..
0 yorum Eğitim - 19.2.2018
Adanur'dan 'Şeker Fabrikaları Satılıyor' iddiasına tepki Adanur'dan 'Şeker Fabrikaları Satıl.. Şeker fabrikalarının satışa çıkarılacağı iddiasına tepki gösteren Cumhuriyet Hal..
0 yorum Gündem - 19.2.2018