Bu İçeriği Paylaş
10 Ağustos 2017 Perşembe

El yapımı patlayıcı imha edildi

Muş-Kulp Karayolu Darbi Yaylası bölgesinde arama-tarama faaliyetlerinde tespit edilen el yapımı patlayıcının kontrolü bir şekilde imha edildiği bildirildi.


Konuyla ilgili Muş Valiliğinden yapılan açıklamada, "Muş İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince 09 Ağustos 2017 günü Muş-Kulp Karayolu Darbi Yaylası Bölgesi’nde yapılan arazi arama-tarama faaliyetinde; PKK/KCK Terör Örgütü mensuplarınca araziye döşenmiş EYP (El Yapımı Patlayıcı- 16 adet pil ve 1 adet saat ile irtibatlı elektronik devre kartına bağlı 18 kilogramlık yağ tenekesi içerisinde çiviler ile desteklenmiş siyah renkli patlayıcı madde) tespit edilmiştir. EYP düzeneği olay yerinde imha edilerek adli işlemlere başlanılmıştır." denildi
 
 

 
Bu içerik 210 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
40 Ülkenin Outdoor Giyimi Bu Fabrikadan Çıkıyor 40 Ülkenin Outdoor Giyimi Bu Fabrik.. Muş´ta üretilen outdoor spor giyimi, Dünya´nın dört bir tarafına ihraç edilirken..
0 yorum Gündem - 16.3.2018
CAMİ İNŞAATI YARDIM BEKLİYOR CAMİ İNŞAATI YARDIM BEKLİYOR.. Muratpaşa Mahallesinde yapılan ve Maddi imkânsızlıklardan dolayı yarım kalan Azi..
0 yorum Gündem - 16.3.2018
Kayseri den Muş'a Destek Kayseri den Muş'a Destek.. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş., Muş’un merkeze bağlı Bağlar İmam Hatip ..
0 yorum Gündem - 15.3.2018