Bu İçeriği Paylaş
6 Haziran 2017 Salı

Memur-Sen Muş’ta 6 bin 335 üyeye ulaştı

Muş Memur-Sen 6 bin 335 üye sayısına ulaşarak İl genelinde 11 Hizmet kolunda bir kez daha yetkili sendika olmayı başardı.


Memur-Sen 2017 yılı Mayıs ayı resmi olmayan rakamlara göre üye sayısını 997 Bin 249'a yükselterek, Türkiye'de en büyük konfederasyon olma özelliğini sürdürürken, Muş Memur-Sen ise 6 bin 335 üye sayısına ulaşarak İl genelinde 11 Hizmet kolunda bir kez daha yetkili sendika olmayı başardı.
 
Yazılı olarak bir açıklama yapan Muş Memur-Sen İl Başkanı Fehmi Kuzey Vurar, Memur-Sen, kamu görevlileri tarihinin en yüksek rakamına ulaşarak, kendi rekorlarını kırmaya devam ettiğini kaydetti. Memur-Sen 2017 yılı Mayıs ayı resmi olmayan rakamlara göre üye sayısını 997 Bin 249'a yükselterek, Türkiye'de en büyük konfederasyon olma özelliğini sürdürdüğünü ifade eden Vurar, “Memur-Sen’e bağlı sendikalar, 11 hizmet kolunun 11’nde de yetkili olma başarısını bir kez daha tekrarlarken, üye sayılarını da artırdı.
Memur-Sen Konfederasyonu'na bağlı 11 sendika bu yıl da üye sayılarını artırarak kendi hizmet kollarında “yetkili sendika” olmayı sürdürdü. Memur-Sen, 1 Milyona yakın üyesiyle 997 Bin 249 rakipsizliğini bir kere daha ortaya koydu” dedi.
Sendikalara ait üye sayılarını da paylaşan Vurar, “Eğitim-Bir-Sen 420 bin 146 üyesiyle yetkide 6. Yıl, Sağlık-Sen 244 bin 273 üyesiyle yetkide 9. Yıl, Diyanet-Sen 81 bin 939 üyesiyle yetkide 14. Yıl, Büro Memur-Sen 74 bin 500 üyesiyle yetkide 6. Yıl, Bem-Bir-Sen 67 bin 553 üyesiyle yetkide 12. Yıl,
Toç Bir-Sen 42 bin 756 üyesiyle yetkide 10. Yıl, Bayındır Memur-Sen 17 bin 598 üyesiyle yetkide 7. Yıl, Enerji Bir-Sen 17 bin 242 üyesiyle yetkide 8. Yıl, Birlik Haber-Sen 15 Bin 869 üyesiyle yetkide 6. Yıl, Ulaştırma Memur-Sen 9 bin 955 üyesiyle yetkide 6. Yıl, Kültür Memur-Sen 5 bin 417 üyesiyle yetkide 4. Yıl, bu tablo, çalışmanın ve emeğin ifadesidir. Konfederasyonumuza bağlı her bir sendikamızın, kamu görevlilerinin hakları için verdikleri mücadelenin bir sonucu olan bu tablo, bizim için hem haklı bir gururun ifadesi, hem de sorumluluk alanımızın genişliğinin tescilidir” ifadelerini kullandı.
“Biz, emek merkezli bir sivil toplum örgütüyüz”
Emek merkezli bir sivil toplum örgütü olarak hizmet verdiklerini ifade eden Vurar, “Her stratejimiz, kamu görevlilerinin haklarının geliştirilmesi ve refahının yükseltilmesine dönüktür. Yerli ve milli değerleri merkeze alan, fakat emeğin hakkını ve değerini evrensel ilkelerle bütünleştiren anlayışımız, kamu görevlileri nazarında kabul görmüş ve kamuda örgütlülükte Memur-Sen ve bağlı sendikalar çıtayı çok yukarılara taşımıştır."
“Muş Memur-Sen olarak 6 bin 335 üyeye sahip”
Muş Memur-Sen olarak 6 bin 335 üye ile İl genelinde 11 hizmet kolunda bir kez daha yetkili sendika olmayı başardıklarını hatırlatan Vurar, “Bu başarı hepimizin; bu başarı, emek tarafı için sadece sesi değil sözü yükselten her bir sendikamızın akıttığı terin bir sonucudur. Her bir sendika başkanımıza, başkan yardımcılarımıza ve Türkiye’yi bir baştan bir başa örgütlü halde tutan il temsilcilerimizden, iş yeri temsilcilerimize ve tüm üyelerimize tek tek teşekkür ederiz.
Türkiye’de kamu görevlileri sendikacılığı alanında sendikalılık oranının ulaştığı yüksek rakamların arkasındaki dinamik güç Memur-Sen’dir. Türkiye’de sendikacılık anlayışı ve sendikacı duruşu, milletimizin büyük çoğunluğunca onaylanan örgütlü güç Memur-Sen’dir.
Ağustos ayında 2018 ve 2019 yıllarında kamu görevlilerinin yararlanacağı mali, sosyal ve özlük haklarının belirleneceği 4. Dönem Toplu Sözleşme sürecine en güçlü şekilde girecek olan Memur-Sen, kendi sorumluluk bilinciyle hareket edecek ve yeni kazanımlara imza atacaktır” ifadelerine yer verdi.
 

 
Bu içerik 874 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
Yönetimden memnun musunuz? Yönetimden memnun musunuz?.. Haber49 Gazetesinin Muş sokaklarında geçtiğimiz hafta başlattığı sokağın nabzı r..
0 yorum Gündem - 19.4.2018
Meydan ranta mı açılıyor? Meydan ranta mı açılıyor?.. Üç yıl önce belediyeye devredilen ve meclis kararıyla kent meydanı yapılması kar..
0 yorum Gündem - 19.4.2018
Muş’ta “ Avukatlar Günü” Kutlandı Muş’ta “ Avukatlar Günü” Kutlandı.. Muş Barosu tarafından Grand Otel’de düzenlenen etkinlik ile “5 Nisan Avukatlar G..
0 yorum Gündem - 19.4.2018