Bu İçeriği Paylaş
22 Mayıs 2017 Pazartesi

Uğur Lisesinden Mezuniyet Töreni

Özel Muş Uğur Lisesi okuldan mezun olacak öğrencilerin ailelerinin de katılımıyla birlikte ´Mezuniyet Töreni´ gerçekleştirdi.


Özel Muş Uğur Lisesi, bu yıl 59 öğrencisini mezun etti. Öğretmenevi konferans salonunda gerçekleştirilen törenin açılış konuşması, Okul Müdürü Bekir Gülsarı tarafından yapıldı.
Davetliler ile öğrencilere hitap eden Gülsarı: “Sevgili Öğrenciler, Sizlere ne mutlu ki, köklü geçmişi ve güçlü akademik kadrosuyla Özel Eğitimin en saygın okullarından birisi olan, Özel Muş Uğur Temel Lisesi’nde ve saygıdeğer öğretmenlerimizin güvenli ellerinde başarıyla ve sağlıkla, ortaöğretim hayatınızı noktalıyorsunuz. Aynı başarıyı yükseköğretim hayatınızda da sürdürmenizi diliyorum. Okulumuzun adını en yükseklere taşıyacağımıza inanıyorum. Unutmayın ki, “Devler gibi eserler bırakmak için, karıncalar gibi çalışmak gerekir. Sizleri; kendi öz değerleriyle barışık, ailesini, yurdunu, bayrağını, milletini seven bireyler olarak yetiştirdik. Sevgili Öğrenciler, Eğitimde başarının anahtarı, sevgidir. Bizler de sizi, sevgiyle ve bilgiyle donattık. Tüm öğretmenlerim adına diyorum ki; Sizler, hedefleri olan Saygınlığıyla gurur duyduğumuz bireylersiniz. Sizler, asilliğince sevdiğimiz ideallersiniz” dedi.
Konuşmasının devamında, mezun olan öğrencilere seslenen Gülsarı: “Sevgili mezunlarımız, sizleri 4 yıllık bir lise eğitimin sonunda bir üst eğitime veya iş hayatına uğurluyoruz. Eminim buraya dönük çok farklı anılarla ayrılıyor, çok karmaşık duygular içerisinde bulunuyorsunuz. Her türlü haylazlıklarınıza, çalışmamalarınıza, çocuksu tavırlarınıza, üzmelerinize, hatta kızdırmalarınıza rağmen biz sizleri çok sevdik ve hep seveceğiz. Zaman içerisinde okulunuzdan çok iyi bilgi ve donanımla ayrıldığınızın, bir çok şey bildiğinizin farkına varacaksınız. Hayatın bu yeni aşamasında okul yılları bir tatlı anı olarak kalırken asıl zorlu ve bütünlemesi olmayan hayat sınavında sizlere başarılar diliyoruz. Yolunuz, bahtınız açık olsun. İleriki yıllarda yine karşılaştığımızda sizleri başarılı bir iş adamı, güzel işler başarmış bireyler, mutlu ve huzurlu yaşam süren insanlar olarak görmenin gururu bize yeter de artar bile. Lise yılları bir tatlı anı olarak geride kalırken, asıl zorlu ve bütünlemesi olmayan hayat sınavında başarılar diliyorum. Yolunuz, bahtınız açık olsun” ifadelerini kullandı.
Programın koordinatörü rehber öğretmen Gülşen Can’ın mezun olacak öğrenciler adına yaptığı konuşmasında “Siz gençlerin yetişmesinde emeği geçen tüm idareci ve öğretmenlerimize, anne ve babalara, Okul-Aile Birliğimizin değerli temsilcilerine şükranlarımı sunuyorum. Törenimize katılarak bizleri onurlandıran tüm konuklarımıza, bugünün hazırlanmasında emeği geçenlere ve velilerimize teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımızı arz ediyorum” dedi
Program sonunda Okulda başarı ortalaması ile dereceye giren öğrenciler ve spor müsabakalarında ödül alan öğrenciler onurlandırarak kep törenine geçildi. Mezun olacak öğrenciler tek tek sahneye çağrıldı. Törene katılan misafirler ve öğretmenler tarafından öğrencilere ´Başarı Belgeleri´ takdim edildi.
Mezuniyet törenlerinin klasiği haline gelen kep atma etkinliği ise büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Bu ölümsüz anın yarattığı heyecan, bir yıl boyunca çocuklarının mezun olacağı günün hayalini kuran ailelerin gözünden okunabiliyordu. Kep töreninin ardından müzik ve pasta kesimi bölümüne geçildi. Çalınan şarkılarla doyasıya eğlenen öğrenciler, veliler, onlara eşlik eden okul personeli ve mezunları uğurlayan okul öğrencileri LYS öncesinde moral ve motivasyonlarını yükseltecek şekilde hem gönüllerince eğlenme fırsatı yakaladılar, hem de tüm sevdikleriyle birlikte unutulmaz anlar yaşadılar.
 

 
Bu içerik 417 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
Yönetimden memnun musunuz? Yönetimden memnun musunuz?.. Haber49 Gazetesinin Muş sokaklarında geçtiğimiz hafta başlattığı sokağın nabzı r..
0 yorum Gündem - 19.4.2018
Meydan ranta mı açılıyor? Meydan ranta mı açılıyor?.. Üç yıl önce belediyeye devredilen ve meclis kararıyla kent meydanı yapılması kar..
0 yorum Gündem - 19.4.2018
Muş’ta “ Avukatlar Günü” Kutlandı Muş’ta “ Avukatlar Günü” Kutlandı.. Muş Barosu tarafından Grand Otel’de düzenlenen etkinlik ile “5 Nisan Avukatlar G..
0 yorum Gündem - 19.4.2018