Bu İçeriği Paylaş
25 Ocak 2017 Çarşamba

ÇOCUKLARA KAYAK EĞİTİMİ

Güzeltepe Köyü´nde yaşayan çocuklar, köylerine yakın olan Güzeltepe Kayak Merkezi´nde kayak eğitmenleri tarafından kayak eğitimi alarak, il bazında yapılan yarışmalarda önemli dereceler elde ettiler.


Güzeltepe Kayak Merkezi Amiri Şeref Erdoğan, iki yıl önce Güzeltepe Köyü´nde ikamet eden köy çocuklarını zararlı alışkanlıklardan kurtarmak için çocukları toplayıp, kayak merkezinde kayağı öğreterek, örnek bir davranış sergiledi. Daha önceleri kayak merkezinin pistine zarar veren çocukları toplayarak, onlara kayak eğitimi verdiklerini ifade eden Erdoğan, çocukların aldıkları eğitimler sayesinde il bazında yapılan kayak yarışmalarında derece yaptıklarını söyledi. Çocukların 2016 -2017 kayak yarışmaları sezonunda minikler kategorisinde ve U-16 kategorisinde il birinciliği elde ettiklerini belirten Erdoğan, Adem Soykan isimli çocuğun yarışmalarda il birincisi ve Yasin Soykan´ın ise il üçüncüsü olduğunu söyledi. Çocukların bu başarısını gören Erdoğan ve kayak eğitimini veren hocalar, 2017 yılında 8-10 yaş arası 10 çocuğu alıp, kayak eğitimini verdiklerini kaydetti. Çocuklara yönelik başlattıkları kayak eğitimine destek veren Vali Seddar Yavuz´a teşekkür eden Erdoğan, çocuklara verilen bu eğitimlere AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek´in, Belediye Başkanı Feyat Asya´nın ve Kayak İl Temsilcilerinin de katkısı olduğunu dile getirdi. Erdoğan konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “İki yıl önce Güzeltepe Köyü çocuklarını toplayıp, onlara kayağı öğrettik. Aynı yıl içerisinde başarıyı gördük. İl birinciliğinde Adem Soykan birinci, Yasin Soykan ise üçüncü olmuştur. 2016 -2017 sezonunda miniklerde bir-iki çocuk ve bir de U-16 kayak yarışmalarında çocuklarımız birinci olmuşlardır. Köydeki çocukların başarılarını gördükten sonra bu başarının sırrının Güzeltepe Köyü´nde geçtiğine inandığımız için, 2017 yılında 8-10 yaş arası 10 çocuğumuz alıp kayak eğitimini vereceğiz. Sayın Valimiz Seddar Yavuz Bey, çocuklara yönelik başlattığımız kayak eğitimine destek verdi. Sayın Valimize Allah razı olsun. Öte yandan AK Parti Muş Milletvekilimiz Sayın Mehmet Emin Şimşek, Belediye Başkanı Feyat Asya ile Kayak İl Temsilcilerimizin de çocuklara yönelik yaptığımız kayak eğitimine katkıları oldu. Onlara da teşekkür ederiz” dedi.
“70 Çocuğumuza Kayağı Öğrettik”
Şu ana kadar 70 çocuğa kayak eğitimini verdiklerini ifade eden Erdoğan, eskiden köy çocuklarının kayak merkezinin pistlerine zarar verdiğini ancak aldıkları eğitim sonucunda çocukların artık pistlere zarar vermediğini söyledi. Köy çocuklarıyla güzel vakitler geçirdiklerini belirten Erdoğan: “70 çocuğumuza kayağı öğrettik. Eskiden bu çocuklarımız pistleri bozuyordular, askılara takılıyorlardı ama aldıkları eğitimle birlikte artık çocuklarımız tesissimizi koruyorlar, bir yerde en bir şey gördüklerinde ne yapacaklarını nereye başvuracaklarını öğrendiler. Eskiden zorlanıyorduk bu çocuklarla uğraşmaktan ama şimdi köy çocuklarıyla çok rahat ve güzel günlerimiz geçiyor. Emeği geçen devlet büyüklerimize ve bürokratlarımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
“İki Yıldır Kayak Eğitimi Alıyoruz”
İki yıldır Güzeltepe Kayak Merkezi´nde kayak eğitimi aldıklarını belirten çocuklar ise, verilen eğitimden memnun olduklarını söylediler. Daha önceleri korniş, naylon ve lastiklerle kaydıklarını ifade eden çocuklar, hocaları sayesinde kayak malzemeleri ile kayak yapmanın keyfini yaşadıklarını kaydettiler. Kayak çalışmalarına devam edeceklerini söyleyen çocuklar, şunları aktardılar: “İki yıldır Güzeltepe Kayak Merkezi´nde kayak eğitimi alarak kayıyoruz. Bizler Aydın ve Şeref hoclarımızın sayesinde kayak eğitimini alıyoruz. Bizler daha önce korniş ve naylon ve lastiklerle hep kayıyorduk. Sonradan bizim hocalarımız bizlere kayak eğitimi vererek, nasıl kayak yapıldığını öğrettiler. İçimizde il birincisi, ikinci ve üçüncüsü bile çıktı. Bizler aldığımız eğitim sonucunda iyi bir kayakçı olduk ve çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bizlere yardımcı olan herkese teşekkür ederiz” ifadelerini kullandılar.
 

 
Bu içerik 721 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
Yönetimden memnun musunuz? Yönetimden memnun musunuz?.. Haber49 Gazetesinin Muş sokaklarında geçtiğimiz hafta başlattığı sokağın nabzı r..
0 yorum Gündem - 19.4.2018
Meydan ranta mı açılıyor? Meydan ranta mı açılıyor?.. Üç yıl önce belediyeye devredilen ve meclis kararıyla kent meydanı yapılması kar..
0 yorum Gündem - 19.4.2018
Muş’ta “ Avukatlar Günü” Kutlandı Muş’ta “ Avukatlar Günü” Kutlandı.. Muş Barosu tarafından Grand Otel’de düzenlenen etkinlik ile “5 Nisan Avukatlar G..
0 yorum Gündem - 19.4.2018