Bu İçeriği Paylaş
30 Ocak 2017 Pazartesi

Kayaklı Koşu da 4 Sporcuyla 5 Madalya

Ağrı'da düzenlenen Kayaklı Koşu K2 Ligi'de 16 ilden 160 sporcu mücadele ettiği yarışmalarda Muş eğitim spor kulübü derneği ile 5 madalya aldık.


Türkiye Kayak Federasyonu'nun 2016-2017 sezonu faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu K2 Ligi 1.ci Ayak yarışları sona erdi. Küpkıran, Eski Harman ve Kumlu geçit sırtlarında düzenlenen ve 2 gün devam eden yarışmada 16 ilden 160 sporcu mücadele etti. Yarışmalara Dört sporcu ile katılan Muş eğitim spor kulübü derneği 5 madalya aldı.
 
Dört Aylık Çalışmanın sonucu 5 Madalya Kazandık
 
Muş Eğitim spor kulübü Hocası Burhan Oglago yaptığı açıklamada Türkiye Kayak Federasyonu'nun 2016-2017 sezonu faaliyet programında yer alan ve Ağrı’da düzenlenen Kayaklı Koşu K2 Ligi' inde yıldız bayanlar ve çocuk bayanlar olmak üzere 4 sporcu ile katıldık ve bu dört sporcu ile beş madalya aldık. Bu kayaklı koşu kulübümüzü yeni kurduk toplamda 20 sporcumuz bulunuyor bunlarda önümüzdeki sezon için hazırlıyoruz. Muş, ta yıllardan beri gelen geleneği sürdürmeyi hedefliyoruz kayaklı koşuda hep Türkiye de Muş İlinin damgası vardı bundan sonrada yetiştireceğimiz sporcu kardeşlerimizle başarı çıtasını daha da yukarılara çekmeye çalışacağız. Ağrı'da düzenlenen Kayaklı Koşu K2 Ligi müsabakalarına hazırlanırken Müştak Baba kız yurdu yönetimine ayrıyeten teşekkür ederim bizlere kamp yapma olanağı sağladılar, sporcularımız bir hafta boyunca Kayal evine yakın olduğu için Müştak Baba kız yurdunda kaldılar, Yarışmalara böyle hazırlandık bu konuda bizden ve sporcularımızdan desteklerini esirgemeyen Şükrü Çobanoğlu hocamıza da çok teşekkür ederim. İnşallah bundan sonraki yarışmalarımızda bu tür başarılarımız devam edecektir. Dedi..Fırat Demir HABER49
 
 

 
Bu içerik 591 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
Temelini Erbakan atmıştı; Muş Şeker fabrikası satılmasın Temelini Erbakan atmıştı; Muş Şeker.. Şeker fabrikalarının satışa çıkarılacağı iddiasına tepki gösteren Enerji Bir-Sen..
0 yorum Gündem - 20.2.2018
Basın mensupları öğrencilerle buluştu Basın mensupları öğrencilerle buluş.. Muş’ta görev yapan basın mensupları ‘Kariyer Günleri’ programı kapsamında Özel B..
0 yorum Eğitim - 19.2.2018
Adanur'dan 'Şeker Fabrikaları Satılıyor' iddiasına tepki Adanur'dan 'Şeker Fabrikaları Satıl.. Şeker fabrikalarının satışa çıkarılacağı iddiasına tepki gösteren Cumhuriyet Hal..
0 yorum Gündem - 19.2.2018