Bu İçeriği Paylaş
13 Haziran 2017 Salı

’Engelsiz Ahşap Boyama Eğitim’ projesi

Muş Zihinsel ve Fiziksel Engelliler Derneği tarafından hayata geçirilen ’Engelsiz Ahşap Boyama Eğitim’ projesinin açılışı gerçekleştirildi


Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından finanse edilen ve Muş Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü koordinasyonunda Muş Zihinsel ve Fiziksel Engelliler Derneği tarafından yürütülmekte olan ’Engelsiz Ahşap Boyama Eğitim’ projesi kapsamında 10 zihinsel engelli bireye 312 saatlik ahşap boyama ve deklarasyona süsleme mesleki eğitim kursu eğitimlerine başlandı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü binasında açılışı gerçekleştirilen kursun kurdelesi Vali Yardımcısı Abdulkadir Okay tarafından kesildi. Burada açıklamalarda bulunan Vali Yardımcısı Abdulkadir Okay, projenin hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak, amacına uygun ve yerinde bir proje olduğunu kaydetti. Muş Zihinsel ve Fiziksel Engelliler Derneğiyle bu projenin hayat bulduğunu ifade eden Okay, “Bu projeyle eğitmenlerimiz buradaki zihinsel engelli arkadaşlarımıza ahşap boyama kursu veriyor. Burada güzel bir faaliyet, gelir getirici birçok güzel ürünler sergilemişler. Bu projeyle tabi ki genç arkadaşlarımız burada hem zamanlarını geçirebiliyorlar, hem sanatsal bir beceri elde etmişler, hem de aynı zamanda gelir getirici bir projeyi hayata geçirmiş oldular. İş-Kur ve paydaşı Muş Fiziksel ve Zihinsel Engelliler Derneğine teşekkür ederim. Güzel bir faaliyet olmuş. Proje yerinde ve amacına ulaşmış bir vaziyette” dedi.
 
Son 10-15 yılda engellilere büyük önem verildiğini hatırlatan Okay, “Engellilerin aylıkları ve ayni-nakdi yardımları olmak üzere birçok yardımımız var. Son 10-15 yıldır engellilerle ilgili olarak şunu çok rahatlıkla söyleyebilirim; normal bir yetişkinden çok daha fazlasına yönelik sosyal yardımlarımız var. Her zaman devlet olarak maddi ve manevi olarak yanlarında olduğumuzu biliyorlar. Yardımlarımız artarak devam ediyor. Artık bir sosyal şemsiye etrafında bütün engelli vatandaşlarımız hakça ve rahatça ulaşabiliyorlar, adilce paylaşabiliyorlar bu yardımlardan yararlanabiliyorlar. Bu yardımlarımız git gide artıyor ve bütün sorunları çözmeye yönelik olarak faaliyetlerimiz de devam ediyor” ifadelerini kullandı.
 
Muş Zihinsel ve Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı Şirin Balkaya ise, “Muş Fiziksel ve Zihinsel Engelliler Derneği tarafından proje yürütülüyor. Projenin mali desteği Türkiye İş-Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından finanse edilmektedir. Projemiz 3 aylık bir projedir. Buradaki projemizde ahşap süsleme, ahşap boyama ve şekil verme işlemleri yapılıyor. 10 zihinsel engelli kursiyerimize 3 ay süreyle eğiştim verilecek ve eğitimler sonunda bu zihinsel engelli kursiyerlere sertifikaları verilecek” diye konuştu

 
Bu içerik 296 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
Temelini Erbakan atmıştı; Muş Şeker fabrikası satılmasın Temelini Erbakan atmıştı; Muş Şeker.. Şeker fabrikalarının satışa çıkarılacağı iddiasına tepki gösteren Enerji Bir-Sen..
0 yorum Gündem - 20.2.2018
Basın mensupları öğrencilerle buluştu Basın mensupları öğrencilerle buluş.. Muş’ta görev yapan basın mensupları ‘Kariyer Günleri’ programı kapsamında Özel B..
0 yorum Eğitim - 19.2.2018
Adanur'dan 'Şeker Fabrikaları Satılıyor' iddiasına tepki Adanur'dan 'Şeker Fabrikaları Satıl.. Şeker fabrikalarının satışa çıkarılacağı iddiasına tepki gösteren Cumhuriyet Hal..
0 yorum Gündem - 19.2.2018