Bu İçeriği Paylaş
31 Mart 2014 Pazartesi

Çevreci öğrenciler temizlik yaptı

Üniversiteli öğrenciler çevre temizliği yaptı


 Üniversiteli öğrenciler çevre temizliği yaptı Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Meslek Yüksekokulu Bankacılık Bölümü'nde eğitim gören öğrenciler, il merkezinde kaldırım ve yollardaki çöpleri toplayarak, sloganlar eşliğinde çevre temizliği yaptı. MŞÜ Meslek Yüksekokulu Bankacılık Bölümü Öğretim Görevlisi Muhammed Burak Güler öncülüğünde yapılan çevre temizliğine yaklaşık 200 öğrenci katıldı. Ellerinde çöp poşetleri ile il merkezindeki üst geçide çıkarak çevre temiz diye sloganlar atan üniversiteli öğrenciler, kaldırımlardaki ve yollardaki çöpleri süpürge ve elleriyle topladılar. İstasyon Caddesi üzerinden belediye meydanına kadar temizlik çalışması yapan üniversiteli öğrenciler, sloganlar atarak çevre bilincinin oluşmasını istediler. Üniversiteli öğrencilerinin yaptığı temizlik kampanyasına öncülük eden Öğretim Görevlisi Muhammed Burak Güler, eleştirme yerine bu çalışmayı yapmak istediklerini söyledi. Kampanyaya katılan üniversiteli öğrencilere teşekkür eden Güler, Muş Alparslan Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu öğrencileri olarak, bilhassa Bankacılık Bölümü öğrencileri olarak çevre ile ilgili gördüklerimizden uzun zamandır şikâyetçiydik. Eleştirmek yerine bir gün ne yapabiliriz diye düşündük, birkaç haftadır bunun için bütün arkadaşlarımızla yapar mıyız yapmaz mıyız diye konuştuk ve en sonunda da önce kendi okulumuzun yerleşkesini temizledik. Daha sonra da belki bir farkındalık oluştururuz diye Muş Alparslan öğrencileri, gönüllü olarak sadece İstasyon Caddesi'nden sembolik olarak belediye önüne kadar çıktık. Bu anlamda Muştaki tüm çevre gönüllüleri, müspet düşünen herkes bizi desteklerse 10 Mayıs 2014'te bütün dünyayla aynı anda herkes şehrini temizlerken biz de Muş'u temizlemek istiyoruz, sokaklarımıza çıkıp bu bizden kaynaklanan çöpü hem görsel hem de maddi olarak bizi rahatsız eden bu çöpü toplamak istiyoruz. Bu bir gönüllülük hareketidir. Bütün gönüllü öğrencilere teşekkür ediyorum. diye konuştu. Yapılan basın açıklamasından sonra üniversiteli öğrencilerin topladığı çöpler belediye ekipleri tarafından alındı.

 
Bu içerik 2981 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
Günün Diger Manşetleri
40 Ülkenin Outdoor Giyimi Bu Fabrikadan Çıkıyor 40 Ülkenin Outdoor Giyimi Bu Fabrik.. Muş´ta üretilen outdoor spor giyimi, Dünya´nın dört bir tarafına ihraç edilirken..
0 yorum Gündem - 16.3.2018
CAMİ İNŞAATI YARDIM BEKLİYOR CAMİ İNŞAATI YARDIM BEKLİYOR.. Muratpaşa Mahallesinde yapılan ve Maddi imkânsızlıklardan dolayı yarım kalan Azi..
0 yorum Gündem - 16.3.2018
Kayseri den Muş'a Destek Kayseri den Muş'a Destek.. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş., Muş’un merkeze bağlı Bağlar İmam Hatip ..
0 yorum Gündem - 15.3.2018