Bu İçeriği Paylaş
5 Nisan 2018 Perşembe

11. Kalkınma Planı Doğu Anadolu Bölgesi İstişare Toplantısı yapıldı

Doğu Anadolu Bölgesindeki 15 ili kapsayan 11. Kalkınma Planı Doğu Anadolu Bölgesi İstişare Toplantısı, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın başkanlığında gerçekleşti.


Muş Ziraat Odası Başkanı Hakim Yıldırım'ın da katıldığı toplantıya; Doğu Anadolu Bölgesindeki 15 ilin Valileri, Belediye Başkanları, Rektörleri ile Oda ve Borsa Başkanları katıldı.
Toplantıda konuşan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Türkiye’nin terörle mücadele konusunda kararlılığına vurgu yaparak; ülkemiz sınırlarında bir terör koridoru oluşturulmasına izin verilmeyeceğini belirterek, Doğu Anadolu Bölgesi'nin ekonomik kalkınma, istikrar ve istikbal için çok önemli bir bölge olduğunu, diğer bölgelerde de benzer toplantılar gerçekleştireceklerini söyledi.
Bir yıldan beri hazırlıklarını yürüttüklerini kalkınma planlarının uzun vadeli stratejileriyle birlikte ülkeyi 5 yıl ve daha ötesine taşıyacak perspektif verdiğini söyleyen Bakan Elvan, 11. Kalkınma Planı çerçevesinde 43 özel ihtisas komisyonu, 34 çalışma grubu oluşturulduğunu belirterek; "Bu çalışmalarımızda 12 bin kişi plana katkı sağladı. Şu ana kadar 20 bin vatandaşımız bize öneriler sundu. Kalkınma tek boyutlu bir hadise değil. Çok boyutlu kalkınma bunların her bir sektör ve alanın birbirleriyle etkileşimini sağlamak ve ileriye dönük bir hedef ortaya koymaktır. Bu son derecede önemli. Türkiye olarak 2023 hedefleri ortaya konuldu ve memnuniyetle ifade etmek istiyorum ki hemen hemen toplumun tüm kesimi bu hedefe odaklandı. İşte önemli olan bu. Biz bunu başardık" dedi.HABER49
 
 

 
Bu içerik 74 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
Yönetimden memnun musunuz? Yönetimden memnun musunuz?.. Haber49 Gazetesinin Muş sokaklarında geçtiğimiz hafta başlattığı sokağın nabzı r..
0 yorum Gündem - 19.4.2018
Meydan ranta mı açılıyor? Meydan ranta mı açılıyor?.. Üç yıl önce belediyeye devredilen ve meclis kararıyla kent meydanı yapılması kar..
0 yorum Gündem - 19.4.2018
Muş’ta “ Avukatlar Günü” Kutlandı Muş’ta “ Avukatlar Günü” Kutlandı.. Muş Barosu tarafından Grand Otel’de düzenlenen etkinlik ile “5 Nisan Avukatlar G..
0 yorum Gündem - 19.4.2018