Bu İçeriği Paylaş
1 Temmuz 2017 Cumartesi

Hüda-Par'dan Suriyeli Ailelere Ziyaret

Hür Dava Partisi (HÜDA-PAR) Muş İl Başkanlığı, ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye gelen ve Muş’ta ikamet eden Suriyeli aileleri ziyaret etti.


HÜDA-PAR Muş İl Başkanı Mehmet Şirin Çağlayan, Suriyeli aileler olmak üzere hasta ve muhtaçları da ziyaret etti. Ziyaretle ilgili açıklamada bulunan Mehmet Şirin Çağlayan, şartlar ne olursa olsun ilgi ve sevgiye muhtaç olanların hiçbir zaman ihmal edilmemesi gerektiğini vurguladı. Suriyeli ailelerin Ramazan Bayramını buruk geçirdiğini vurgulayan Başkan Çağlayan, "Ramazan Bayramı, Allah Teala'nın özellikle Ramazan orucundan sonra Müslümanlara bir hediyesidir. Biz de özellikle bayramı buruk bir şekilde geçirenleri ziyaret ettik. Ziyaret ettiğimiz kardeşlerimiz Suriyeli aileler, hasta ve muhtaç ailelerdi. Bayram sevinci en çok muhtaç, kimsesiz ve yerlerinden yurtlarından olmuş, gurbet ellerde yaşamlarını sürdürmek zorunda kalan ve insanların ilgisine ihtiyacı olanların hakkıdır. Biz de bunu bir vesile kılarak bu ailelilerimizi ziyaret ettik. Sevinç ve hüzünlerine ortak olmaya çalıştık. Özellikle Suriye'den ülkemize ve ilimize göç ederek yerleşen Suriyeli ailelerin ziyaretimizden duydukları sevinç bizleri oldukça sevindirdi. Bayramı kendi öz yurtlarında yaşamadıkları için duydukları hüzün ise bizi oldukça hüzünlendirdi. Şartlar ne olursa olsun yardım ve ilgiye muhtaç olanların ihmal edilmemesi gerekir. Sadece bayramlarda değil, yardıma muhtaç oldukları her anda onların yanlarında olmak her birimizin öncelikli vazifesidir. Bizler HÜDA-PAR camiası olarak mazlum, muhtaç ve umuda hasret olanların umudu ve hamisi olmaya çalışacağız. Bu ziyaretlerimizi arttırarak devam ettireceğiz inşallah" dedi. 

 
Bu içerik 303 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
40 Ülkenin Outdoor Giyimi Bu Fabrikadan Çıkıyor 40 Ülkenin Outdoor Giyimi Bu Fabrik.. Muş´ta üretilen outdoor spor giyimi, Dünya´nın dört bir tarafına ihraç edilirken..
0 yorum Gündem - 16.3.2018
CAMİ İNŞAATI YARDIM BEKLİYOR CAMİ İNŞAATI YARDIM BEKLİYOR.. Muratpaşa Mahallesinde yapılan ve Maddi imkânsızlıklardan dolayı yarım kalan Azi..
0 yorum Gündem - 16.3.2018
Kayseri den Muş'a Destek Kayseri den Muş'a Destek.. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş., Muş’un merkeze bağlı Bağlar İmam Hatip ..
0 yorum Gündem - 15.3.2018