Bu İçeriği Paylaş
25 Mayıs 2017 Perşembe

Temsilci gençler Ankara’da

Gençlik Haftası münasebetiyle 81 ilden ve KKTC’den temsilci gençler Ankara’da buluştu.


TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, temsilci gençleri makamlarında kabul etti. Muş’u, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 2. sınıf öğrencisi Sena Gülistan Ayaydın ve İşletme Yönetimi 1. sınıf öğrencisi İsmail Özkan temsil etti.
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç tarafından Ankara’ya davet edilen gençler, 14–23 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirdikleri ziyaretler ve geziler ile kültürel kaynaşmayı sağladı. Temsilci gençler, Selçuklu, Osmanlı ve Türkiye’nin tarihi ve kültürel mekânlarını gezerek Ankara, Bursa ve Çanakkale’de geçmişe adım adım yürüdü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sizler sadece geleceğin değil bugünün de sahiplerisiniz. Geleceğe, bugünden temel atarak ulaşabilirsiniz” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde ağırladığı gençlere, hiç kimsenin “yapamazsın” sözlerine kulak asmamalarını ve yaşamanın, gençliğin hakkını vererek yarınları inşa etmeleri gerektiğini söyledi.
10 günlük programın ardından Muş’a dönen Sena Gülistan Ayaydın ve İsmail Özkan, ilimizi hakkıyla temsil etmenin gururunu yaşadılar. Gençlik Haftası münasebetiyle Ankara’da Muş’u temsil eden Sena Gülistan Ayaydın, “Her dağ başına bir han yapmanın hikâyesidir bizimkisi. İşte şimdi her memlekette çalacak bir kapımız, çorbasını içeceğimiz bir evimiz var. 81 ilin ve KKTC’den gelen gençler 10 gün boyunca bir aradaydı. Muhabbetle, samimiyetle kuruldu cümleler. Memleket sevdalısı gençlerle ecdadımızın izinde yürüdük. O köklü çınarın ne kadar derinlere kök saldığına, tarihi mekânlarda o atmosferi soluyarak tanık olduk. Emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.HABER49
 
 
 

 
Bu içerik 318 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Sena öğretmen Umut'a umut oluyor! Sena öğretmen Umut'a umut oluyor!.. Merkeze bağlı Nadaslık köyünde yaşayan 7 yaşındaki bedensel engelli Umut Yılmaz,..
0 yorum Gündem - 17.11.2017
Köy Köy Dolaşıp Kız Çocuklarını Okullu yaptılar Köy Köy Dolaşıp Kız Çocuklarını Oku.. Korkut ilçesinde kız çocuklarını eğitime kazandırmak için girişimlerde bulunan b..
0 yorum Eğitim - 17.11.2017
Hem Vatani görevlerini yapıyorlar hem de Aşçılık kursu alıyorlar Hem Vatani görevlerini yapıyorlar h.. Korkut ilçesinde açılan aşçılık kursuna katılan askerler, aşçılık mesleğinin püf..
0 yorum Gündem - 17.11.2017