Bu İçeriği Paylaş
25 Mayıs 2017 Perşembe

Temsilci gençler Ankara’da

Gençlik Haftası münasebetiyle 81 ilden ve KKTC’den temsilci gençler Ankara’da buluştu.


TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, temsilci gençleri makamlarında kabul etti. Muş’u, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 2. sınıf öğrencisi Sena Gülistan Ayaydın ve İşletme Yönetimi 1. sınıf öğrencisi İsmail Özkan temsil etti.
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç tarafından Ankara’ya davet edilen gençler, 14–23 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirdikleri ziyaretler ve geziler ile kültürel kaynaşmayı sağladı. Temsilci gençler, Selçuklu, Osmanlı ve Türkiye’nin tarihi ve kültürel mekânlarını gezerek Ankara, Bursa ve Çanakkale’de geçmişe adım adım yürüdü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sizler sadece geleceğin değil bugünün de sahiplerisiniz. Geleceğe, bugünden temel atarak ulaşabilirsiniz” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde ağırladığı gençlere, hiç kimsenin “yapamazsın” sözlerine kulak asmamalarını ve yaşamanın, gençliğin hakkını vererek yarınları inşa etmeleri gerektiğini söyledi.
10 günlük programın ardından Muş’a dönen Sena Gülistan Ayaydın ve İsmail Özkan, ilimizi hakkıyla temsil etmenin gururunu yaşadılar. Gençlik Haftası münasebetiyle Ankara’da Muş’u temsil eden Sena Gülistan Ayaydın, “Her dağ başına bir han yapmanın hikâyesidir bizimkisi. İşte şimdi her memlekette çalacak bir kapımız, çorbasını içeceğimiz bir evimiz var. 81 ilin ve KKTC’den gelen gençler 10 gün boyunca bir aradaydı. Muhabbetle, samimiyetle kuruldu cümleler. Memleket sevdalısı gençlerle ecdadımızın izinde yürüdük. O köklü çınarın ne kadar derinlere kök saldığına, tarihi mekânlarda o atmosferi soluyarak tanık olduk. Emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.HABER49
 
 
 

 
Bu içerik 256 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
3. Ordu Komutanı’ndan Vali Yıldırım’a ziyaret 3. Ordu Komutanı’ndan Vali Yıldırım.. 3. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş, Vali Aziz Yıldırım’ı ziyaret ett..
0 yorum Gündem - 22.09.2017
Polis denetimlerini sıklaştırdı Polis denetimlerini sıklaştırdı.. Muş Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, 2017-2018 eğitim öğretim yılının başlamas..
0 yorum Gündem - 22.09.2017
Metruk binalar yıktırılıyor Metruk binalar yıktırılıyor.. Muş Belediyesi, il genelinde vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden ku..
0 yorum Gündem - 22.09.2017