Bu İçeriği Paylaş
29 Eylül 2017 Cuma

BELEDİYEDEN SU KESİNTİLERİ İLE İLGİLİ AÇIKLAM

Vatandaşlar hemen her gün kesilen şebeke sularına isyan ederek, önceden haberleri olmadığı için herhangi bir önlem alamadıklarını ifade ettiler.


Muş’ta yaşanan su kesintilerine vatandaşlar tepki gösterdi. Her gün yaşanan su kesintisi problemleri yüzünden büyük sıkıntılar yaşadıklarını ifade eden vatandaşlar, bu soruna çeşmeler den taşıdıkları sularla çözüm bulmaya çalışıyorlar. Su kesintileri nedeniyle sokakta bulunan çeşmelerin önünde sıra beklemek zorunda kalan vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturuyorlar. Su kesintilerini önceden haber alamadıkları için kendilerine büyük sıkıntı yaşattığının altını çizen vatandaşlar, su sorunu için yetkilere seslenerek, bu soruna bir çözüm bulunmasını istediler.
 
Belediyeden Açıklama
 
Cumhuriyet Caddesi üzerinde, 1 nolu terfi merkezimizden 3 nolu dağıtım deposuna gelen 600’lük içme suyu ana isale hattının çürümesinden kaynaklı arıza, şehrin yüzde 60’ının suyunun kesilmesine neden olmuştur. Ekiplerimiz 24 saattir meydana gelen arızanın onarımı için yoğun çaba göstermektedir. Bugün saat 16:00’ya kadar arızanın giderilmesi planlanmaktadır. Bu süre içerisinde vatandaşlarımızın su temini için itfaiye araçlarımız mahallelerde hazır bulunmaktadır. Yaşanan mağduriyetten dolayı tüm halkımızdan özür dileriz.”
 
Öte yandan önceki gün yaşanan su sıkıntısı nedeni ile Cumhuriyet Caddesi eski su deposu yanındaki çeşmeden su almaya çalışan vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu.
 
 

 
Bu içerik 98 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
40 Bedensel Engelli Vatandaşa Akülü Sandalye Hediye Edildi 40 Bedensel Engelli Vatandaşa Akülü.. Muş Valisi Aziz Yıldırım’ın eşi Selma Yıldırım’ın katıldığı programda Bulanık il..
0 yorum Gündem - 20.10.2017
Terör Operasyonu: 12 Gözaltı Terör Operasyonu: 12 Gözaltı.. Muş İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince terör örgütüne yönelik yapılan operasyon..
0 yorum Gündem - 20.10.2017
KOM, dan  'Duman-2' Uygulaması KOM, dan 'Duman-2' Uygulaması.. Muş’ta ’Duman-2’ uygulamasında 6 bin 842 paket kaçak sigara ele geçirildi...
0 yorum Gündem - 20.10.2017