Bu İçeriği Paylaş
6 Haziran 2017 Salı

MUDOSK TDF Faaliyetlerini Kaçırmıyor

Muş Dağcılık Arama ve Kurtarma İhtisas Kulübü Derneği MUDOSK, Türkiye Dağcılık Federasyonu'nun tüm eğitim ve faaliyetlerine katılım gösteriyor.


Türkiye Dağcılık Federasyonu'nun 2017 faaliyet programında yer alan 3-12 Haziran 2017 tarihleri arasında devam eden Dağ Mihmandarlığı (doğa rehberi) Kursuna Muş Dağcılık Arama ve Kurtarma İhtisas Kulübü Derneği MUDOSK Eğitmeni M.Hakkı Ogur katıldı.
TDF kamplarına sporcu göndermeye devam edeceklerini belirten MUDOSK Başkanı ve Muş Dağcılık İl Temsilcili Mehmet Çağlayan, Her yıl eğitim kamplarına düzenli bir şekilde sporcu gönderdiklerini ifade ederek, “Deprem, çığ, dağ arama kurtarma konusunda bölgemizin en eğitimli arama kurtarma ekibini bünyesinde barındıran MUDOSK, her yıl Türkiye Dağcılık Federasyonu eğitim kamplarına sporcu göndermektedir. Bölgemizde meydana gelen afet türü kurtarmalarda görev almaktadır. Özellikle Van ve Bingöl depremlerinde ekiplerimizin göstermiş olduğu gayretli çalışmalar takdir toplamıştır” dedi. Sporcuların zorlu şartlarda eğitimlerini sürdürdüklerini, yaşamsal ideallerini çadırda sürdürdüğünü kaydeden Çağlayan, “Bilindiği üzere ilimiz deprem kuşağı üzerinde ve iklim şartları nedeniyle çığ parkurlarının olduğu bir bölgede bulunmaktadır. Her yönüyle dikkat edilmesi gerekli olan, her an tehlikeyle baş başa kalacağımız ilimizin jeolojik ve coğrafik yapısı konusunda kurum ve kuruluşlara büyük görev düşmektedir. Maalesef bu gibi çalışmaların ilimizde yetersiz olduğunu, teknik, insan gücü, haberleşme ve acil müdahale konusunda kibrimizi bir yerlere bırakıp koordineli bir şekilde bilgi alışverişlerimizden faydalanmamız gereklidir” ifadelerini kullandı. Fırat Demir - HABER49
 

 
Bu içerik 272 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Alpaslan Has, Feyyaz Uçar'la Vanspor'u yönetecek! Alpaslan Has, Feyyaz Uçar'la Vanspo.. Muş İdman Yurdu Spor Kulübü'nün teknik antrenörlüğünü yapan Alparslan Has, Beşik..
0 yorum Spor - 17.1.2018
Muş Ülkü Ocaklarından Gazeteciler Cemiyetine ziyaret Muş Ülkü Ocaklarından Gazeteciler C.. Muş İl Ülkü Ocakları Başkan yardımcısı Ümit Çetinkaya ve yönetim kurulu Muş Gaze..
0 yorum Gündem - 17.1.2018
Evde aldığı eğitimle yeniden hayata bağlandı Evde aldığı eğitimle yeniden hayata.. Muş’un Hasköy ilçesinde yaşayan 9 yaşındaki hem bedensel hem de hidrosefali hast..
0 yorum Eğitim - 17.1.2018