Bu İçeriği Paylaş
9 Mayıs 2017 Salı

Bursa Muş İlder M. Veysi Tutkun’a emanet

Bursa Muş İlder’in 4. Olağan Kurul Toplantısı siyasetçiler, bürokrasi, sivil toplum kuruluşları ve üyelerin katılımıyla gerçekleştirildi.


Yapılan Olağan Genel Kurulda Mehmet Veysi Tutkun başkanlığa seçildi.
 
Bursa’da kurulan ve 2010 yılından bu yana faaliyetlerini yürüten, organizasyonları ve etkinlikleri ile Bursa’da yaşayan Muşluların evi haline gelen Muş İli Kültür Eğitim Kalkındırma Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin 4. Olağan Kurul Toplantısı Yıldırım Barış Manço Kültür Merkezi’nde yaptı.
Siyasetçilerin, Bürokrasinin, Sivil Toplum Kuruluşlarının ve Bursa’da yaşayan Muşluların bir araya geldiği toplantıda, Muşlu Sanatçı Dodan Özer tarafından da konser verildi.
Üç yıldır Dernek Başkanlığını yürüten Avukat Ali Özcan başkanlık görevini devrederken kendi başkanlık döneminde yapılan faaliyetleri anlattı. Özcan, "Bizler, kimi zaman çocuk olduk, sokakta çalışan çocukların sorunlarını anlamaya çalıştık, kimi zaman yetim olduk, yetimlerin duygularını yaşadık, kimi zaman Suriyeli olduk muhacirliği anladık, kimi zaman yoksul olduk, açlığı anlamaya çalıştık. Anladıklarımızla amel ettik, projeler ürettik, yardım yaptık, yürek ısıttık. Kimi zaman kaymakam olduk, kimi zaman eğitimci, kimi zaman araştırmacı yazar olduk, kimi zaman profesör. Tecrübelerimizi paylaştık, yaşadıklarımızı anlattık” sözlerini ifade etti.
Avukat Ali Özcan, “Biz kim miyiz? Biz Muş-İlder’iz. Biz Muşuz, biz Muşluyuz. Bizler sizleriz. Bizler hiçbir zaman ben olmadık. Ben sıfatıyla hareket etmedik. Her zaman biz olduk. Her zaman hemşerilerimiz, ihtiyaç sahipleri için bir şeyler yapmaya çabaladık. Yaptıklarımız yetti mi, yeterli mi? Elbette değil. Bugüne kadar yaptıklarımız sadece bir başlangıçtan ibaret. Daha yapılacak çok şey var. Sizler yanımızda olduğunuz sürece Muş-İlder’in sizler için yapacağı daha pek çok güzel şeyler olacaktır.
Bizler hiçbir zaman ben olmadık. Ben sıfatıyla hareket etmedik. Her zaman biz olduk. Her zaman hemşerilerimiz, ihtiyaç sahipleri için bir şeyler yapmaya çabaladık. Yaptıklarımız yetti mi, yeterli mi? Elbette değil. Bugüne kadar yaptıklarımız sadece bir başlangıçtan ibaret. Daha yapılacak çok şey var. Sizler yanımızda olduğunuz sürece Muş-İLDER’in sizler için yapacağı daha pek çok güzel şeyler olacaktır ve bundan sonra da Türkiye’nin neresinde olurda olsun Muş İLDER ile olan gönül bağını sürdürecektir. Muş İLDER başkanlığına seçilecek olan arkadaşıma ve yeni Yönetim Kurulu’na dilerim" dedi.
MUŞ İlder başkanlığına seçilen Mehmet Veysi Tutkun ise, yaptığı konuşmada, "Şüphesiz ki iyilikler Allah’tandır. Allah, bir şeyi olmasını dilerse, ‘’Ol’’ der ve o şey oluverir. Bizler vasıtayız. Allah bizleri nice iyiliklere, nice güzelliklere vesile kılsın. Şimdiye kadar yapılan faaliyetlerin baş mimarının Muşlu hemşerileri olduğunu, bir iyilik hareketi, bir dost yumağı, bir sıcak tebessüm olarak tarif ettiği Muş İlDER’in; hastaya, düşküne, yolda kalana sığınacak bir liman olduğunu ve sadece midenin açlığını gideren bir dernek değil ruh ve kalplerin açlığını, manevi susuzluğu da gidermeyi, iyiliği emreden ve kötülükten sakındıran bir topluluk olmayı hedefliyor. Muş’un küçük bir Türkiye olduğunu, Türkiye mozaiğinin bir özeti olduğunu, hepimizin bir olduğunu, birlikte Muş’uz, Bursa’yız; Türkiye’yiz… Ve biz kimseden ne az ne de çok herkes kadar bu güzel memleketin asıl sahipleriyiz” ifadelerini kullandı.
Toplantı sonunda Muşlu Sanatçı Dodan Özer, sahnedeki yerini aldı ve birbirinden güzel parçalar seslendirerek 4.Olağan Genel Kurul Toplantısına katılan Muşlulara güzel bir an yaşattı.HABER49
 
 
 

 
Bu içerik 599 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
Yönetimden memnun musunuz? Yönetimden memnun musunuz?.. Haber49 Gazetesinin Muş sokaklarında geçtiğimiz hafta başlattığı sokağın nabzı r..
0 yorum Gündem - 19.4.2018
Meydan ranta mı açılıyor? Meydan ranta mı açılıyor?.. Üç yıl önce belediyeye devredilen ve meclis kararıyla kent meydanı yapılması kar..
0 yorum Gündem - 19.4.2018
Muş’ta “ Avukatlar Günü” Kutlandı Muş’ta “ Avukatlar Günü” Kutlandı.. Muş Barosu tarafından Grand Otel’de düzenlenen etkinlik ile “5 Nisan Avukatlar G..
0 yorum Gündem - 19.4.2018