Bu İçeriği Paylaş
6 Nisan 2017 Perşembe

Akşener Referandum çalışmaları kapsamında Muş'a geldi

MHP eski Milletvekili Meral Akşener Referandum çalışmaları kapsamında Muş'a gelerek basın toplantısında gündeme ait açıklamalarda bulundu.


Referandum çalışmaları kapsamında Muş'a gelen Meral Akşener, basın toplantısında gündeme ait açıklamalarda bulundu. Bir hafta önce yapılan en son ankete göre, ülke genelinde yüzde 55 hayır, yüzde 45 evet olduğunu ifade eden Akşener, anket için kapı çalanların güç durumda olduklarını bildirdi. Eskiden anket için çalınan 10 kapıdan 8'inin açıldığını, şimdi ise 10 kapıdan 8'inin açılmadığına dikkati çeken Akşener, şunları söyledi:
 
"Ağır bir korku ve baskıya dayanan, buna Ak Partiye anket yapan firmalar da dahil böyle bir tespit var. Özellikle 'tarafsızım' diyenlerin çokluğu, esasında 'hayır' tercihinin olduğu, lakin ailesinin ve çocuğunun işinden olacağı korkusu sebebiyle fikrini söylemediğine dair bir kanaat var, sürprizler var. Kararsızlar dağıtıldıktan sonra yüzde 55 hayır, yüzde 45 evet. Ben hayır'ın açık ara önde olacağına inanıyorum. 7 Haziran sonuçlarıyla Adalet Kalkınma Partisi karşılaşabilir onu gözlemledik, sahada. Yüzde 12 oy almış MHP'nin bu yüzde 12'nin yüzde 80'inin hayır diyeceğini iddia ediyorum ben. Bunu dikkatle söylüyorum. Bu Meral Akşener'in peşinden yürüyen kitle için değil, diğer arkadaşlarımız da dahil. Sayın Bahçeli'nin partili cumhurbaşkanlığında inandırıcı olamadı. Birinci gerekçe sayın Cumhurbaşkanının anayasal suç işlediği ve bu anayasal suçun önüne geçilemediği kelime kelime aktarıyorum sayın Bahçeli'nin gerekçesini, bari bu suç işleme işini ortadan kaldırmak için bu suçların hukuk temeline oturtmamız gerektiği şeklinde bir gerekçe ile geldi. Onun için iddia ediyorum, yüzde 80 MHP seçmeni hayır oyu verecek."
 
TUTUKLANAN BENİM AVUKATIM DEĞİL
 
Tutuklanan Nuri Polat'ın avukatı olmadığını hatırlatan Meral Akşener bu konuda şöyle konuştu:
 
"Nuri Polat, benim avukatım değil, İstanbul MHP il disiplin kurulu üyesi ve başkan yardımcısı, kendisini tanıyorum, önce gözaltına alındı, sonra tutuklandı. FETÖ'cü müdür? Suçlu mudur? Suçsuz mudur? Bilemem onu hukuk görecek. Avukatım da olabilirdi, değil. Ama eğer 'avukatın tutuklandı sen suçlusu'na gidilecekse, o zaman Cumhurbaşkanının 4 yaveri FETÖ'cü çıktı, ne yapacağız şimdi? Bütün davalarımız takip eden 3 avukatım var. Eğer avukatlar üzerinden suçlanacaksak razıyım. Yeter ki o zaman aynaya bakıp orada FETÖ görmesi gerekenler de gereğini yapacaksa hay hay. Ama bu havuz medyasının artık ipin ucunu kaçırdığı, bir suçlama mekanizması. Benim 5 kuşak kan akrabalarımdan bir tane FETÖ'den atılan, hapse giren, açığa alınan kimsem yok. Benim eşim küçücük bir esnaf, onların kanka olduğu dönemde Bank Asya'nın post makinaları bayilere dağıtıldı, almayan tek bayi benim kocam. Eğer ben FETÖ'cüysem gereği yapılmalı, ben FETÖ'cüysem bana niye bakanlık teklif ettiniz? 7 Haziran seçimlerinde Davutoğlu'ndan kabul etseydim Başbakan Yardımcısıydım, kabul etmedim. Yeni sistemle seçmen iki blokta birleşir, seçilmeyince baraj altı kalınca 2002'deki gibi olur. Milliyetçi Hareket Partisi'nin de kapısına kilit vurması olur."
 

 
Bu içerik 938 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
Yönetimden memnun musunuz? Yönetimden memnun musunuz?.. Haber49 Gazetesinin Muş sokaklarında geçtiğimiz hafta başlattığı sokağın nabzı r..
0 yorum Gündem - 19.4.2018
Meydan ranta mı açılıyor? Meydan ranta mı açılıyor?.. Üç yıl önce belediyeye devredilen ve meclis kararıyla kent meydanı yapılması kar..
0 yorum Gündem - 19.4.2018
Muş’ta “ Avukatlar Günü” Kutlandı Muş’ta “ Avukatlar Günü” Kutlandı.. Muş Barosu tarafından Grand Otel’de düzenlenen etkinlik ile “5 Nisan Avukatlar G..
0 yorum Gündem - 19.4.2018