Bu İçeriği Paylaş
19 Mayıs 2017 Cuma

Muş Alparslan Üniversitesi Kütüphanesinden Bir İlk

Muş Alpaslan Üniversitesi Türkiye de bir ilki gerçekleştirdi, Üniversite bünyesinde bulunan Kütüphane de “Akademik Yayınlar Sergi Alanı” açılarak Türkiye de başka üniversitelere örnek olacak uygulamaya imza attı.


MŞÜ Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat 2009 yılında hizmete giren ve 9360 m2 kapalı alana sahip olan, bünyesinde 2 okuma salonu, 2 bilgisayar laboratuvarı, 1 seminer salonu, 1 kırtasiye, 1 kafeterya, idari birim ofislerini barındıran ve toplamda 60350 adet basılı eserle akranı olduğu üniversiteler içinde ön sıralarda yer alan Üniversitemiz Kütüphanesi, üniversite kütüphaneleri kapsamında bir yeniliğe imza atarak “Akademik Yayınlar Sergi Alanı” isimli bir salon oluşturdu. Hem Üniversitemizin hem de akademik personelimizin yayınlarının bir arada sergilenmesinin planlandığı proje şu ana kadar üniversitelerin bazı akademik birimlerinde uygulanmakta ise de lokal özelliğe sahip olduğundan etki alanı zayıftı. Bu uygulama ile Üniversite yayınlarımızın tamamını bir arada sunmak, akademik personelimizin büyük bir titizlikle ve emekle hazırladıkları yayınlarını Üniversitemizde görünür kılmak, yayınlara erişimi kolaylaştırmak, yayınlar bazında Üniversitemizin hafızasını tutmak ve ayrıca kütüphanemizden hizmet alan başta geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin, personelimizin, MŞÜ Rektörü Polat Muş halkının ve il dışından gelen misafirlerimizin dikkatine sunmak hedeflenmektedir. Bunun yanında; akademik yayınları basılı yayın haline getirmeyi teşvik etmek, genç akademisyenleri yayınlarını basılı hale getirmeye teşvik etmek, başarılı öğrencileri, akademik hayata geçmeleri konusunda teşvik etmek, akademik yayınları Üniversite dışında da görünün kılmak, sergilemek, erişimlerini kolaylaştırmak, kitap fuarlarında sergileyerek ve de imza günü düzenleyerek geniş okuyucu kitlesine ulaşmak, Üniversitemizin web sitesinde “Akademik Yayınlarımız” başlığında sergilemek, İl Tanıtım fuarlarında Üniversite stantlarında sergilemek, “Örnek Uygulamalar” başlığıyla diğer üniversitelerde uygulanmasını sağlamakta hedeflerimiz arasına yer almaktadır.Dedi 

 
Bu içerik 389 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Vedaş ve Mehmetçik Köylüler İçin Seferber Oldu Vedaş ve Mehmetçik Köylüler İçin Se.. önceki gün etkili olan fırtına ve kar yağışı nedeniyle elektrik kesintisi yaşana..
0 yorum Gündem - 21.1.2018
Pazar tezgahından sahnelere... Pazar tezgahından sahnelere..... Sosyal medyada pazarda söylediği şarkılarla ünlenen Muş'lu mandalinacı Veysel Mu..
Yolcu Otobüsünün Devrilmesi - 3 Kişinin Cenazesi Defnedildi Yolcu Otobüsünün Devrilmesi - 3 Kiş.. Muş'ta otobüsün şarampole devrilmesi sonucu yaşamını yitiren 6 kişiden 3'ünün ce..
0 yorum Gündem - 19.1.2018