Bu İçeriği Paylaş
16 Haziran 2017 Cuma

Jandarmanın kuruluşunun yıldönümü

İl Jandarma Komutanlığı’nda düzenlenen törene Vali Seddar Yavuz, Belediye Başkanı Feyat Asya ile kamu kurum amirleri katıldı.


 Bomba arama ve narkotik köpeklerinin gösterisiyle başlayan törende bir konuşma İl Jandarma Komutanı Albay İsmail Şahin, jandarmanın, ülkenin huzur ve güvenliğiyle, kamu düzenin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusun takdirini kazandığını söyledi. Şahin, "Jandarma Genel Komutanlığı personeli olarak milletimizin bize olan bu teveccühün bilincinde hareket ederek, var olan güven ve sevgi bağını korumak, perçinlemek ve daha güçlendirmek azmindeyiz. Tarihini, canla, kanla, fedakarlık ve kahramanlık destanlarıyla yazan, vatan millet sevdasıyla kartalların dahi çıkamadığı sarp kayalıkları mesken tutan jandarma teşkilatı halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamak maksadıyla başta teröristle mücadele olmak üzere, suç ve suçlulukla mücadelenin gerektirdiği, personelin her koşulda görev yapabileceği şekilde fiziki ve mesleki bakımından eğitilmesi, ihtiyaca cevap verebilen bir kuvvet yapısının oluşturulması, modern silah, araç, gereçlerin temin edilmesi konularında kendisini sürekli yenilemektedir" dedi.
 
Vali Seddar Yavuz ise, jandarmanın kutsal bir görev olduğunu belirterek, "Jandarmamız, 5 bin yıllık devlet geleneği olan ve dünyaya hakkı-hukuku haykırmış aziz bir milletin evladıdır. Ay yıldızlı al bayrağına, onun şanına, milletimizin şerefine hizmet ettiğine inanarak ve bilerek yola çıkar. İşte bu vesileyle kutsaldır bu görevler" ifadelerini kullandı.
 

 
Bu içerik 163 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
40 Bedensel Engelli Vatandaşa Akülü Sandalye Hediye Edildi 40 Bedensel Engelli Vatandaşa Akülü.. Muş Valisi Aziz Yıldırım’ın eşi Selma Yıldırım’ın katıldığı programda Bulanık il..
0 yorum Gündem - 20.10.2017
Terör Operasyonu: 12 Gözaltı Terör Operasyonu: 12 Gözaltı.. Muş İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince terör örgütüne yönelik yapılan operasyon..
0 yorum Gündem - 20.10.2017
KOM, dan  'Duman-2' Uygulaması KOM, dan 'Duman-2' Uygulaması.. Muş’ta ’Duman-2’ uygulamasında 6 bin 842 paket kaçak sigara ele geçirildi...
0 yorum Gündem - 20.10.2017