Bu İçeriği Paylaş
25 Mayıs 2017 Perşembe

Köy Gel Der’den Nişanlı Kızlara Çeyiz Sandığı Hediye

Muş’ta faaliyetini sürdüren (Köy Gel Der) üyeleri ihtiyaç sahibi nişanlı genç kızlara çeyiz sandığı hediye ediyor.


 Muş’ta faaliyetini sürdüren Muş Köy ve Köy Okullarını Geliştirme Derneği Köy Gel Der Başkanı Murat Çaldır, Dernek üyeleri ile birlikte nişanlı ve ihtiyaç sahibi kızları tespit edip onlarla irtibata geçip, çeyiz sandığı hediye ederek çeyizlerine katkıda bulunduklarını ifade etti.
Köy okullarının onarımından öğrencilere kırtasiye yardımlarına kadar birçok alanda destek olduklarını hatırlatan Murat Çaldır şunları söyledi:
‘’Biz Dernek olarak köy okullarına yardım götürürken köylerde ihtiyaç sahibi nişanlı genç kızları tespit ediyoruz. Ona göre çeyiz sandığını arkadaşlarımızla birlikte hazırlıyoruz. Genelde hayırseverlerin, bayanların evlerinde kendi elleri ile dokudukları yazma, yemeni, örtü gibi çeyiz ürünlerinin yanında kızlara etek, ayakkabı, bluz, çorap gibi giysilerde hediye sandığına koyuyoruz. Hazırladığımız çeyiz sandıklarını evlerine teslim ediyoruz. Nişanlı genç kızları teşhir etmemek adına onları derneğe davet edip istediği ürünleri belirliyoruz. Belirlenen eşyalar ve çeyiz ürünlerini sandığı ile birlikte araçlarla evlerine götürüp teslim ediyoruz.’’
Muş’ta bir ilki gerçekleştirdiklerini söyleyen Çaldır, “Hiç kimseyi rencide etmeksizin yönetimimizle birlikte tespit ettiğimiz kızlarımıza bir nebzede olsa yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda bu güne kadar 6-7 nişanlı kıza çeyiz sandığı hazırlayıp verdik” dedi.HABER49
 
 
 

 
Bu içerik 260 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Muş'ta Erbakan Vakfı Açılışı Yapıldı Muş'ta Erbakan Vakfı Açılışı Yapıld.. Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, merhum Başbakanlardan Necmettin E..
0 yorum Gündem - 14.10.2017
MUŞ UĞUR LİSESİ ÖĞRENCİLERİNE, YENİ SINAV SİSTEMİ ANLATILDI MUŞ UĞUR LİSESİ ÖĞRENCİLERİNE, YENİ.. YÖK, 2017-2018 eğitim-öğretim yılından başlamak üzere üniversite giriş sınavında..
0 yorum Gündem - 14.10.2017
Merdiven Boşluğuna Düşen İşçi Kurtarıldı Merdiven Boşluğuna Düşen İşçi Kurta.. Muş'un Varto ilçesinde inşaatı devam eden Özel Hareket Şubesine ait binasının me..
0 yorum Gündem - 13.10.2017