Bu İçeriği Paylaş
25 Mayıs 2017 Perşembe

Köy Gel Der’den Nişanlı Kızlara Çeyiz Sandığı Hediye

Muş’ta faaliyetini sürdüren (Köy Gel Der) üyeleri ihtiyaç sahibi nişanlı genç kızlara çeyiz sandığı hediye ediyor.


 Muş’ta faaliyetini sürdüren Muş Köy ve Köy Okullarını Geliştirme Derneği Köy Gel Der Başkanı Murat Çaldır, Dernek üyeleri ile birlikte nişanlı ve ihtiyaç sahibi kızları tespit edip onlarla irtibata geçip, çeyiz sandığı hediye ederek çeyizlerine katkıda bulunduklarını ifade etti.
Köy okullarının onarımından öğrencilere kırtasiye yardımlarına kadar birçok alanda destek olduklarını hatırlatan Murat Çaldır şunları söyledi:
‘’Biz Dernek olarak köy okullarına yardım götürürken köylerde ihtiyaç sahibi nişanlı genç kızları tespit ediyoruz. Ona göre çeyiz sandığını arkadaşlarımızla birlikte hazırlıyoruz. Genelde hayırseverlerin, bayanların evlerinde kendi elleri ile dokudukları yazma, yemeni, örtü gibi çeyiz ürünlerinin yanında kızlara etek, ayakkabı, bluz, çorap gibi giysilerde hediye sandığına koyuyoruz. Hazırladığımız çeyiz sandıklarını evlerine teslim ediyoruz. Nişanlı genç kızları teşhir etmemek adına onları derneğe davet edip istediği ürünleri belirliyoruz. Belirlenen eşyalar ve çeyiz ürünlerini sandığı ile birlikte araçlarla evlerine götürüp teslim ediyoruz.’’
Muş’ta bir ilki gerçekleştirdiklerini söyleyen Çaldır, “Hiç kimseyi rencide etmeksizin yönetimimizle birlikte tespit ettiğimiz kızlarımıza bir nebzede olsa yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda bu güne kadar 6-7 nişanlı kıza çeyiz sandığı hazırlayıp verdik” dedi.HABER49
 
 
 

 
Bu içerik 393 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
Yönetimden memnun musunuz? Yönetimden memnun musunuz?.. Haber49 Gazetesinin Muş sokaklarında geçtiğimiz hafta başlattığı sokağın nabzı r..
0 yorum Gündem - 19.4.2018
Meydan ranta mı açılıyor? Meydan ranta mı açılıyor?.. Üç yıl önce belediyeye devredilen ve meclis kararıyla kent meydanı yapılması kar..
0 yorum Gündem - 19.4.2018
Muş’ta “ Avukatlar Günü” Kutlandı Muş’ta “ Avukatlar Günü” Kutlandı.. Muş Barosu tarafından Grand Otel’de düzenlenen etkinlik ile “5 Nisan Avukatlar G..
0 yorum Gündem - 19.4.2018