Bu İçeriği Paylaş
29 Eylül 2017 Cuma

Yerli ürünler rağbet görüyor

Muş’ta yetişen yerli sebze meyveler vatandaşlardan büyük rağbet görüyor. Muş’ta yetişen ürünlerin tezgahlardaki yerini alması ile Muşlu vatandaşlar yerli ürünlere rağbet gösteriyor.


Muş’ta yetişen sebze ve meyveler tezgahları süsledi. Her yıl Haziran ayının sonlarından itibaren satışa sunulmaya başlayan Muş’un yerli sebze ve meyveleri vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Üzüm, armut ve elma başta olmak üzere çeşitli sebze ile meyvelerin pazara sürüldüğü bugünlerde vatandaşlar yerli ürünlere ilgi gösteriyorlar. Bağlardan toplanarak manavlara satılan yerli ürünler, vatandaşlardan büyük rağbet görüyor. Ayrıca yerli sebzelere de vatandaşların büyük ilgi gösterdiği görülürken, satıcılar ilginin fazla olmasından memnun olduklarını söylediler. Muş’ta yetişen sebzelerin piyasaya çıkmasından sonra sebze fiyatlarında ciddi düşüş olduğunu belirten İlhan Demirel, vatandaşların hem meyveye hem de sebzeye büyük ilgi gösterdiğini söyledi. Demirel her yıl yaz mevsiminde batı illerinde yaşayan Muşlulara da yerli sebze ve meyve gönderdiklerini kaydetti.
Yukarı Çarşı’da yerli gıda satışı yapan İlhan Demirel isimli satıcı, her yıl olduğu gibi bu yılda halkın yerli sebze ile meyvelere ilgi gösterdiğini söyledi.
Meyve ihtiyacının büyük kısmını dışarıdan karşılayan Muş ilinde bu yıl bol miktarda sebze ve meyve yetişmesi tüketicinin yüzünü güldürdü.
Kentin meyve ve sebze ihtiyacının karşılandığı Sebze ve Meyve Hali'nde başka illerden getirilen sebze ve meyvelerin yanı sıra Muş ilinde yetişen sebze ve meyvelerin eklenmesiyle adeta sebze ve meyve bolluğu yaşanıyor.
Toptan ve perakende sebze ve meyve satıcıları, son yılların en bereketli sebze ve meyve sezonunun yaşandığını belirterek bunda Muş’ta yetişen sebze ve meyvesinin önceki yıllardaki gibi fazla olmasının etkili olduğunu ifade ettiler.
Muş’ta yerli sebze ve meyve satışı yapan İlhan Demirel, “Muş’ta yetiştirilen sebze ve meyvelere halkımız yoğun bir ilgi gösteriyor. Satışlar şu an gayet iyi derecede. Muş’ta yetiştirilen sebze ve meyveler, dışarıdan getirilen sebze ve meyvelere oranla yüzde 50 daha fazla tüketiyoruz. Satışlardan son derece memnunuz” dedi.HABER49
 
 

 
Bu içerik 196 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
Temelini Erbakan atmıştı; Muş Şeker fabrikası satılmasın Temelini Erbakan atmıştı; Muş Şeker.. Şeker fabrikalarının satışa çıkarılacağı iddiasına tepki gösteren Enerji Bir-Sen..
0 yorum Gündem - 20.2.2018
Basın mensupları öğrencilerle buluştu Basın mensupları öğrencilerle buluş.. Muş’ta görev yapan basın mensupları ‘Kariyer Günleri’ programı kapsamında Özel B..
0 yorum Eğitim - 19.2.2018
Adanur'dan 'Şeker Fabrikaları Satılıyor' iddiasına tepki Adanur'dan 'Şeker Fabrikaları Satıl.. Şeker fabrikalarının satışa çıkarılacağı iddiasına tepki gösteren Cumhuriyet Hal..
0 yorum Gündem - 19.2.2018