Bu İçeriği Paylaş
29 Ocak 2016 Cuma

İstihdam Kurulu toplantısı Yapıldı

İŞKURun Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında 2015 yılında 12 bin 281 kişinin istihdam edildiğini belirten Vali Yavuz, İŞKURun 2015 yılındaki çalışmalarından ötürü birinci olduğunu söyledi


Toplantıya ayrıca Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Vali Yardımcısı Zeliha Uyan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mehmet Emin Taylan, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.

Düzenlenen toplantıda konuşan Vali Seddar Yavuz; İl İstihdam Kurulu, ilin istihdamına yön veren, istihdamı artırmaya yönelik meslek dallarını ve kursları belirleyen, önemli bir kuruldur dedi.

İŞKURun 2014 ve 2015 yılarında yaptığı çalışmalara değinen Vali Yavuz, Değerli katılımcılar, Çalışma ve İş Kurumu (İŞ-KUR) İl Müdürlüğümüz çalışmaları sayesinde 2014 yılında grup dördüncüsü olmuştu. 2015 yılı çalışmaları sunucunda ise grubunda birinci olmuştur. 2015 yılında Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) kapsamında, merkez ve bağlı ilçelerdeki kamu kurum kuruluşlarına geçici olarak yerleştirmelerden 4.895 kişi faydalanmıştır. Bunun dışında diğer tüm program ve kurslardan toplam 12.281 vatandaşımız faydalanmıştır. Tüm arkadaşlarımızı yapmış oldukları çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum. Bugün yapılacak toplantının da ilimize, vatandaşlarımıza hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum şeklinde konuştu.

Daha sonra konuşan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mehmet Emin Taylan toplantıda; Toplumsal cinsiyet eşitliği, genç istihdamı, çocuk işçiliği, tarımsal alandaki gelişmeler ve istihdam olanakları, toplum yararına programlar, iş ve işçi talepleri ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün yıl içindeki yapılan çalışmalar hakkında istatistikî bilgiler verdi. Yapılabilecek çalışmalar hakkında fikir alışverişlerinin yapıldığı toplantı, alınan kararların ardından sona erdi.

 
Bu içerik 1028 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Vedaş ve Mehmetçik Köylüler İçin Seferber Oldu Vedaş ve Mehmetçik Köylüler İçin Se.. önceki gün etkili olan fırtına ve kar yağışı nedeniyle elektrik kesintisi yaşana..
0 yorum Gündem - 21.1.2018
Pazar tezgahından sahnelere... Pazar tezgahından sahnelere..... Sosyal medyada pazarda söylediği şarkılarla ünlenen Muş'lu mandalinacı Veysel Mu..
Yolcu Otobüsünün Devrilmesi - 3 Kişinin Cenazesi Defnedildi Yolcu Otobüsünün Devrilmesi - 3 Kiş.. Muş'ta otobüsün şarampole devrilmesi sonucu yaşamını yitiren 6 kişiden 3'ünün ce..
0 yorum Gündem - 19.1.2018