Bu İçeriği Paylaş
2 Nisan 2014 Çarşamba

İş var işçi yok

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, 130 işçiye ihtiyaç duymasına rağmen, çalışacak işçi bulamıyor.


Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün askıya çıkardığı açık iş ilanlarına göre 46 farklı işyerinde çalıştırılmak üzere 130 işçiye ihtiyaç duyuluyor. İşkur’un 10 gündür askıya çıkardığı açık iş ilanlarına şimdiye kadar her hangi bir müracaat yapılmadı.
 
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nden 130 işçi talebinde bulunan 46 işveren yapılacak olan müracaatları bekliyor. İşverenlerin çoğu, işe ihtiyacı olan vatandaşların çalışma ortamı ve koşullarını beğenmemeleri ve ücreti az bulmaları nedenleriyle işçi bulamadıklarını belirtiyorlar. Çalışma İş Kurumu Müdürlüğü’nün web sitesinden takip ve başvuru işlemleri yapılabilecek.
 
46 farklı iş ilanıyla 130 kişinin müracaat etmesi beklenen iş kollarından bazıları şunlardır: Ziraat Mühendisi, Acil Tıp Teknisyeni, Sekreter, Kuaför, Aşçı, Garson, Bahçıvan, Masör, Muhasebeci ve Bilgisayar İşletmeni olarak belirtildi.
 

 
Bu içerik 1856 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
Temelini Erbakan atmıştı; Muş Şeker fabrikası satılmasın Temelini Erbakan atmıştı; Muş Şeker.. Şeker fabrikalarının satışa çıkarılacağı iddiasına tepki gösteren Enerji Bir-Sen..
0 yorum Gündem - 20.2.2018
Basın mensupları öğrencilerle buluştu Basın mensupları öğrencilerle buluş.. Muş’ta görev yapan basın mensupları ‘Kariyer Günleri’ programı kapsamında Özel B..
0 yorum Eğitim - 19.2.2018
Adanur'dan 'Şeker Fabrikaları Satılıyor' iddiasına tepki Adanur'dan 'Şeker Fabrikaları Satıl.. Şeker fabrikalarının satışa çıkarılacağı iddiasına tepki gösteren Cumhuriyet Hal..
0 yorum Gündem - 19.2.2018