Bu İçeriği Paylaş
02 Nisan 2014 Çarşamba

İş var işçi yok

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, 130 işçiye ihtiyaç duymasına rağmen, çalışacak işçi bulamıyor.


Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün askıya çıkardığı açık iş ilanlarına göre 46 farklı işyerinde çalıştırılmak üzere 130 işçiye ihtiyaç duyuluyor. İşkur’un 10 gündür askıya çıkardığı açık iş ilanlarına şimdiye kadar her hangi bir müracaat yapılmadı.
 
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nden 130 işçi talebinde bulunan 46 işveren yapılacak olan müracaatları bekliyor. İşverenlerin çoğu, işe ihtiyacı olan vatandaşların çalışma ortamı ve koşullarını beğenmemeleri ve ücreti az bulmaları nedenleriyle işçi bulamadıklarını belirtiyorlar. Çalışma İş Kurumu Müdürlüğü’nün web sitesinden takip ve başvuru işlemleri yapılabilecek.
 
46 farklı iş ilanıyla 130 kişinin müracaat etmesi beklenen iş kollarından bazıları şunlardır: Ziraat Mühendisi, Acil Tıp Teknisyeni, Sekreter, Kuaför, Aşçı, Garson, Bahçıvan, Masör, Muhasebeci ve Bilgisayar İşletmeni olarak belirtildi.
 

 
Bu içerik 1742 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Muş'ta Erbakan Vakfı Açılışı Yapıldı Muş'ta Erbakan Vakfı Açılışı Yapıld.. Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, merhum Başbakanlardan Necmettin E..
0 yorum Gündem - 14.10.2017
MUŞ UĞUR LİSESİ ÖĞRENCİLERİNE, YENİ SINAV SİSTEMİ ANLATILDI MUŞ UĞUR LİSESİ ÖĞRENCİLERİNE, YENİ.. YÖK, 2017-2018 eğitim-öğretim yılından başlamak üzere üniversite giriş sınavında..
0 yorum Gündem - 14.10.2017
Merdiven Boşluğuna Düşen İşçi Kurtarıldı Merdiven Boşluğuna Düşen İşçi Kurta.. Muş'un Varto ilçesinde inşaatı devam eden Özel Hareket Şubesine ait binasının me..
0 yorum Gündem - 13.10.2017