Bu İçeriği Paylaş
2 Nisan 2014 Çarşamba

İş var işçi yok

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, 130 işçiye ihtiyaç duymasına rağmen, çalışacak işçi bulamıyor.


Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün askıya çıkardığı açık iş ilanlarına göre 46 farklı işyerinde çalıştırılmak üzere 130 işçiye ihtiyaç duyuluyor. İşkur’un 10 gündür askıya çıkardığı açık iş ilanlarına şimdiye kadar her hangi bir müracaat yapılmadı.
 
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nden 130 işçi talebinde bulunan 46 işveren yapılacak olan müracaatları bekliyor. İşverenlerin çoğu, işe ihtiyacı olan vatandaşların çalışma ortamı ve koşullarını beğenmemeleri ve ücreti az bulmaları nedenleriyle işçi bulamadıklarını belirtiyorlar. Çalışma İş Kurumu Müdürlüğü’nün web sitesinden takip ve başvuru işlemleri yapılabilecek.
 
46 farklı iş ilanıyla 130 kişinin müracaat etmesi beklenen iş kollarından bazıları şunlardır: Ziraat Mühendisi, Acil Tıp Teknisyeni, Sekreter, Kuaför, Aşçı, Garson, Bahçıvan, Masör, Muhasebeci ve Bilgisayar İşletmeni olarak belirtildi.
 

 
Bu içerik 1788 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
"Kudüs’ün dinimiz için manevi önemi.. CHP Muş il başkanı İsmail Adanur ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in b..
0 yorum Gündem - 8.12.2017
Muş Kudüs için tek yürek oldu Muş Kudüs için tek yürek oldu.. Muş il merkezi ile Malazgirt ve Varto ilçelerinde ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başk..
0 yorum Gündem - 8.12.2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muş'ta Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muş'ta.. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleş..
0 yorum Gündem - 8.12.2017