Bu İçeriği Paylaş
11 Nisan 2018 Çarşamba

"Eski Vatan Gönül Coğrafyamız" söyleşisi Düzenlendi

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Muş İl Müdürlüğü tarafından öğrencilere yönelik "Eski Vatan Gönül Coğrafyamız" söyleşisi düzenlendi.


Gençlik ve Spor Bakanlığı Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Muş İl Müdürlüğü tarafından öğrencilere yönelik "Eski Vatan Gönül Coğrafyamız" söyleşisi düzenlendi.
MŞÜ Sabahattin Zaim Konferans Salonunda düzenlenen programa Muş Vali Yardımcısı Abldulkadir Okay, Araştırmacı Yazar Yavuz Bahadıroğlu, KYK Muş İl Müdürü Emrullah Güler, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdüllatif Tüzer, KYK personelleri ve öğrenciler katıldı. Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren KYK Muş İl Müdürü Emrullah Güler, Kredi ve Yurtlar Kurumunun artık sadece barınma, burs ve kredi hizmeti sunmadığını, aynı zamanda; eğitsel, kültürel, sportif ve birçok faaliyet yürütmekte olduğunu söyledi. Bu tür faaliyetlerin öğrencilerin kişisel gelişimine katkı sunduğunu ifade eden Güler, "Bu tür faaliyetlerimiz, biz inanıyoruz ki gelişecek, sayıca artacak. Hem nitelik, hem de beceri bakımından sizlere her türlü imkanı sunmak için bizler samimiyetle söylüyoruz ki; gece gündüz, 7/24 esası çalışmaya hazırız ve çalışacağız. Yeter ki sizler gelecekte bir nebze de olsa eğitiminiz anlamında ya da sosyal hayatınızda, aile hayatınızda katkıda bulunmuşsak bunlar bizim için şeref olacaktır" dedi.
Daha sonra kürsüye çıkan Araştırmacı Yazar Yavuz Bahadıroğlu ise, öğrencilere keyifli bir sunum gerçekleştirerek, "Siz öyle insanlarsınız ki 15 Temmuz gecesi ezanla ve selayla bombardıman uçaklarını indirdiniz, yüreğinizle tankları durdurdunuz, şemsiyenizle makineli tüfekli teröristleri korkuttunuz. Ömer, Arap'tır dedim ya. Selahattin Eyyubi Kürt'tür, Yavuz Sultan Selim Türk'tür. Hiçbirinin ırkını vurgulamaması sadece İslam'ın kıblesine yönelik birbirini takip etmeleri ne kadar ilginçtir. Bizim için nerede kurtuluş olduğunu da gösterir belki. Bizim imanda birliğe ihtiyacımız var" ifadelerini kullandı.
 

 
Bu içerik 107 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
Yönetimden memnun musunuz? Yönetimden memnun musunuz?.. Haber49 Gazetesinin Muş sokaklarında geçtiğimiz hafta başlattığı sokağın nabzı r..
0 yorum Gündem - 19.4.2018
Meydan ranta mı açılıyor? Meydan ranta mı açılıyor?.. Üç yıl önce belediyeye devredilen ve meclis kararıyla kent meydanı yapılması kar..
0 yorum Gündem - 19.4.2018
Muş’ta “ Avukatlar Günü” Kutlandı Muş’ta “ Avukatlar Günü” Kutlandı.. Muş Barosu tarafından Grand Otel’de düzenlenen etkinlik ile “5 Nisan Avukatlar G..
0 yorum Gündem - 19.4.2018