Bu İçeriği Paylaş
29 Eylül 2017 Cuma

Gazetemiz 14 Yaşında

01 Eylül 2004 tarihinde yayın hayatına başlayan Haber49 Gazetesi 13. yılını geride bıraktı.


14. Yıl’a Merhaba
Muş’ta büyük boşluğu dolduran yayın haftalarının ilk haftalarından itibaren alanında Muş’a damgasını vuran Haber49 gazetesi, bu 13 yıllık zaman zarfı içerisinde hemen tüm Muşlular tarafından bilindi. Özellikle tarafsız, bağımsız ve cesur yayın politikasıyla yıllardır üzeri örtülü bırakılan sorunlara eğilmesiyle Muş halkı tarafından büyük taktir topladı. Sessizlerin sesi, güçsüzlerin gücü oldu. Yaptığı haberlerle Muş’un büyük kesimi tarafından takdir toplarken, karanlığın sahiplerinin de şimşeklerini üzerine çekti. Haberleri ile karanlığa ışık tuttu. Yıllardır bu zifiri karanlıkta korkusuzca işlerini yürütenlerin gözlerini kamaştırdı. Uykularını kaçırdı. Karanlığın sahipleri artık eskisi gibi rahat davranamaz oldular. Heran Haber49’un aydınlık güneşinin bodrumlarına ışık tutmasından ürktüler. Onun için tüm güçlerini Haber49’un ışığını kapatmaya sarf ettiler. Ancak başarılı olamadılar. Haber49, sesiz çoğunluğun gücüyle, meslek gücünden, haktan, hukuktan aldığı güçle her geçen gün ışığını daha da güçlendirdi. Projektörlerinden daha bol ışık yaydı karanlığa. Umutsuzlara daha çok umut oldu.
Haber49 tüm bunları yaparken, ilk ve yeni olmanın acemililiklerini, güçlüklerini de yaşadı. Haftalık yayın olmasına karşın kimi haftalar yayınında aksaklıklar yaşadı. Dağıtım alanında bazı aksaklıklar halen devam ediyor. Güçlükler, sıkıntılar zamanla aşılıyor. Haber49 gazetesi, aksaklıkların önemli oranda farkındadır ve gücü oranında bunları zamanla aşma kararlılığındadır.
Haber49 gazetesi, sessiz çoğunluğun sesi olmaya, karanlıkları aydınlatmaya devam edecektir. Bunu okurlarıyla, memleket severleriyle güç birliği içinde yapma arzu ve kararlılığındadır.
Okurlarımız artık Haber49’u biliyor ve ona güveniyor. Bizde okurlarımızın bu eleştirilerini de dikkate alarak daha güçlü haberlerle, daha güçlü bir organizasyonla yayına devam edeceğiz. Tüm okurlarımıza, bizimle güç birliği içinde olan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyoruz ve herkesi her kesimi Haber49 gazetesine reklam vererek abone olmaya davet ediyoruz. Bu gazete sizlerin reklamlarıyla, gazete aboneliği ile daha çok güçleneceğinden hiç kimsenin şüphesi olması.HABER49
 
 
 

 
Bu içerik 266 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
Temelini Erbakan atmıştı; Muş Şeker fabrikası satılmasın Temelini Erbakan atmıştı; Muş Şeker.. Şeker fabrikalarının satışa çıkarılacağı iddiasına tepki gösteren Enerji Bir-Sen..
0 yorum Gündem - 20.2.2018
Basın mensupları öğrencilerle buluştu Basın mensupları öğrencilerle buluş.. Muş’ta görev yapan basın mensupları ‘Kariyer Günleri’ programı kapsamında Özel B..
0 yorum Eğitim - 19.2.2018
Adanur'dan 'Şeker Fabrikaları Satılıyor' iddiasına tepki Adanur'dan 'Şeker Fabrikaları Satıl.. Şeker fabrikalarının satışa çıkarılacağı iddiasına tepki gösteren Cumhuriyet Hal..
0 yorum Gündem - 19.2.2018