Bu İçeriği Paylaş
9 Nisan 2014 Çarşamba

Güler hedefi büyüttük

Hayali tüccarlar yüzünden kotada açık verdik


Şeker Fabrikası Müdürü Nizamettin Güler, hayali tüccarlar yüzünden kotada açık verdiklerini ve bu yüzden fabrikanın zarar ettiğini söyledi.Güler, gazetecilere yaptığı açıklamada, kentte pancar ekim sezonunun başladığını ve bu yıl 350 bin ton pancar ekimini hedeflediklerini belirtti.
 
2013-2014 kampanya döneminde 208 bin ton pancar aldıklarını kaydeden Güler, yıllardan beri hayali tüccarlar tarafından pancar alındığını ve bu nedenle fabrikanın zarara uğratıldığını ifade etti.
 
Güler, şöyle konuştu:
 
"İlimizde pancar ekimlerine başlandı. Bu yıl ki hedefimiz 350 bin ton pancar almak. Geçen sene 208 bin ton pancar aldık ve başa baş bir kampanya yaparak Türkiye birincisi olduk. Bu yıl hedefi büyüttük. Biraz da hayali tüccarlarla mücadele ediyoruz. Hayali tüccarlarla baş edebilirsek, bu sene 30 milyon liralık kara geçmeyi hedefliyoruz."
 

 
Bu içerik 1607 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
Temelini Erbakan atmıştı; Muş Şeker fabrikası satılmasın Temelini Erbakan atmıştı; Muş Şeker.. Şeker fabrikalarının satışa çıkarılacağı iddiasına tepki gösteren Enerji Bir-Sen..
0 yorum Gündem - 20.2.2018
Basın mensupları öğrencilerle buluştu Basın mensupları öğrencilerle buluş.. Muş’ta görev yapan basın mensupları ‘Kariyer Günleri’ programı kapsamında Özel B..
0 yorum Eğitim - 19.2.2018
Adanur'dan 'Şeker Fabrikaları Satılıyor' iddiasına tepki Adanur'dan 'Şeker Fabrikaları Satıl.. Şeker fabrikalarının satışa çıkarılacağı iddiasına tepki gösteren Cumhuriyet Hal..
0 yorum Gündem - 19.2.2018