Bu İçeriği Paylaş
09 Nisan 2014 Çarşamba

Güler hedefi büyüttük

Hayali tüccarlar yüzünden kotada açık verdik


Şeker Fabrikası Müdürü Nizamettin Güler, hayali tüccarlar yüzünden kotada açık verdiklerini ve bu yüzden fabrikanın zarar ettiğini söyledi.Güler, gazetecilere yaptığı açıklamada, kentte pancar ekim sezonunun başladığını ve bu yıl 350 bin ton pancar ekimini hedeflediklerini belirtti.
 
2013-2014 kampanya döneminde 208 bin ton pancar aldıklarını kaydeden Güler, yıllardan beri hayali tüccarlar tarafından pancar alındığını ve bu nedenle fabrikanın zarara uğratıldığını ifade etti.
 
Güler, şöyle konuştu:
 
"İlimizde pancar ekimlerine başlandı. Bu yıl ki hedefimiz 350 bin ton pancar almak. Geçen sene 208 bin ton pancar aldık ve başa baş bir kampanya yaparak Türkiye birincisi olduk. Bu yıl hedefi büyüttük. Biraz da hayali tüccarlarla mücadele ediyoruz. Hayali tüccarlarla baş edebilirsek, bu sene 30 milyon liralık kara geçmeyi hedefliyoruz."
 

 
Bu içerik 1493 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Muş'ta Erbakan Vakfı Açılışı Yapıldı Muş'ta Erbakan Vakfı Açılışı Yapıld.. Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, merhum Başbakanlardan Necmettin E..
0 yorum Gündem - 14.10.2017
MUŞ UĞUR LİSESİ ÖĞRENCİLERİNE, YENİ SINAV SİSTEMİ ANLATILDI MUŞ UĞUR LİSESİ ÖĞRENCİLERİNE, YENİ.. YÖK, 2017-2018 eğitim-öğretim yılından başlamak üzere üniversite giriş sınavında..
0 yorum Gündem - 14.10.2017
Merdiven Boşluğuna Düşen İşçi Kurtarıldı Merdiven Boşluğuna Düşen İşçi Kurta.. Muş'un Varto ilçesinde inşaatı devam eden Özel Hareket Şubesine ait binasının me..
0 yorum Gündem - 13.10.2017