Bu İçeriği Paylaş
05 Ocak 2017 Perşembe

ERDENCİ GENÇ MİLLİ TAKIMDA

Tekerlekli Sandalye Basketbol Avrupa Şampiyonasına Muş Bedensel Engelliler Derneği sporcusu Mevlüt Erdenci, Genç Milli Takım kampına katıldı.


08-16 Ocak 2017 tarihleri arasında, İtalya'nın Udine kentinde yapılacak olan U22 Tekerlekli Sandalye Basketbol Avrupa Şampiyonasına Muş Bedensel Engelliler Derneği sporcusu Mevlüt Erdenci, Genç Milli Takım kampına katıldı.
İstanbul'da kampta bulunan ekip 8 Ocak Pazar sabahı İtalya'ya yol alacak.
Muş Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımın genç ve tecrübeli sporcusu Mevlüt Erdenci, geçtiğimiz sezonlardaki başarılı performansıyla göz doldurması neticesinde tekerlekli sandalye basketbol U22 Genç Milli takımı seçmeleri için kampa davet edilmiş ve bu kamplarda da başarılı performansıyla ilk 12´ye girmeyi başarmıştır.
Konuya ile ilgili konuşan Kulüp Başkanı Bedri Korkmaz şöyle dedi: “Mevlüt geçtiğimiz sezon ve daha önceki sezonlarda kendini en iyi geliştiren sporcularımızdan biri oldu. Bu gayretiyle milli takıma seçilmesi bizim için sürpriz olmadı diyebiliriz. Geçtiğimiz yılarda da Milli takım forması terletti. Gerek sezon içinde performansı gerekse, katıldığı kamplardaki başarısıyla mili formayı hakkettiğini ispatlamış ve elemeler sonucunda ilk 12´ye girerek milli formayı aldı. Şimdi Avrupa şampiyonasında ülkemizi, şehrimizi ve kulübümüzü başarıyla temsil edeceğine inanıyor ve bu başarısında elimizden geldiğinizce bizlerde destek olmaya devam edeceğimizi belirtiyoruz. Geçtiğimiz günlerde İsrail de yapılan özel bir turnuvada Ülkemizi ve ilimiz başarılı bir şekilde temsil etti, şimdi de Avrupa şampiyonası var Mevlüt orada da başarılı olacak. Bu başarının ülkemiz, şehrimiz ve kulübümüz adına hayırlı olmasını diliyor, bizleri başarıyla temsil edeceğine güvendiğimiz sporcumuz Mevlüt Erdenci ´ye milli takımda başarılar diliyoruz” Ülkemizi ve İlimizi temsil edecek antrenör, ve tüm sporculra Avrupa Şampiyonasında başarılar diliyoruz. Dedi
 

 
Bu içerik 448 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Muş Spor dan TFF'ye Dilekçe Muş Spor dan TFF'ye Dilekçe.. Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) mücadele eden Muş Spor PFDK’dan müjdeli haber bekli..
0 yorum Gündem - 19.08.2017
Başakşehir 60 Kişilik Temizlik Ekibi Yolladı Başakşehir 60 Kişilik Temizlik Ekib.. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılacağı 26 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri için M..
0 yorum Gündem - 19.08.2017
Bulanık'ta Asfalt Seferberliği Bulanık'ta Asfalt Seferberliği.. Muş’un Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, bu yıl 10 k..
0 yorum Gündem - 19.08.2017