Bu İçeriği Paylaş
15 Haziran 2017 Perşembe

CHP İl Başkanlığından 'Adalet’ açıklaması

Türkiye genelinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından başlatılan ‘Adalet Yürüyüşü’ kapsamında açıklamalarda bulunan CHP Muş İl Başkanı İsmail Adanur, “Sadece adalet istiyoruz” dedi.


 
CHP Muş İl Başkanlığı parti binasında düzenlenen basın toplantısına CHP İl Başkanı İsmail Adanur, Merkez İlçe Başkanı Mehmet Sönmez, Kadın Kolları Başkanı Gülbeyaz Bingöl ve partililer katıldı. Burada basın açıklamasını okuyan İl Başkanı İsmail Adanur, basın toplantısının yapıldığı bu dakikalarda, Türkiye genelinde 81 ilde aynı anda gençlik ve kadın kollarıyla birlikte adalet çağrısı yaptıklarını söyledi.
 
Çağrı demokrasi, cumhuriyetin kazanımları, hukukun üstünlüğü için olduğunu ifade eden Adanur, “Artık sabredecek bir şey kalmadı. Türkiye elden gidiyor, dün olduğu gibi bugün de ortak paydamız demokrasiyi yaşam biçimi haline getirmektir. Bunu nasıl yapacağız? Direnerek yapacağız. Yaşadığımız bu ülkede Adaletin kalmadığını tüm dünyaya duyurmak zorundayız. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 15 yıllık AKP iktidarı ülkenin kaderini kendisi ile özdeşleştirmiştir, insanlar umudunu, geleceğini hayallerini ve yaşamlarını kaybetmiştir. Hukuk'a Adalete yargıya ve yarınlara güvenmekten uzak, korku panik endişe ve kaygı ile yaşamaya mahkum edilmiştir” dedi.
 
Türkiye'de sorunlar derinleştiğini işaret eden Adanur, pek çok insanın hangi suç sebebiyle açığa alındığını, görevden neden uzaklaştırıldığını bilmediğini kaydetti. Adanur, “İşini, aşını ve yaşamını onuruyla kazanıp çalışmak isteyen, demokratik koşullarda mücadele eden tüm emekçiler, eğitimciler, basın mensupları, kadınlar, demokrasi mücadelesinde cezaevlerinde bulunan tüm yurtseverler adına 100. gününe girdikleri açlık grevinde bize çığlık olan, bizlere insanlığımızı hatırlatan herkese adalet istiyoruz. Değerli arkadaşlar hiçbir zaman damat olup biat, yandaş olup yalaka olmadık. Hak, hukuk, adalet arayışımızı, dün olduğu gibi bugün de savunacağız. Her zaman keyfi tutuklamaları kınayacak, temyiz aşaması varken milletvekillerinin tutuklanmalarına karşıyız. Bu ülkede damatlar FETÖ terör örgütünün siyasi kanadındaki imamlar, hırsızlar, talan yapan bakan, milletvekilleri, yine aynı şekilde yurtlarda çocuklara tecavüz edenler, kadınları katledenler, kısacası iktidara yakın olanlar serbest bırakılırken, toplumun vicdanı zedeleniyor. Aristo’nun dediği gibi “adalet ilkin devletten gelmelidir” sonuna kadar hep adalet diyeceğiz” ifadelerini kullandı.
 

 
Bu içerik 513 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
İşte Muş'ta Bayram Namazı Saati İşte Muş'ta Bayram Namazı Saati.. Türkiye 25 Haziran 2017 Pazar günü Ramazan Bayramını kutlamaya hazırlanıyor...
0 yorum Gündem - 24.06.2017
‘FİNAL’e geç kalmayın! ‘FİNAL’e geç kalmayın!.. FİNAL Eğitim kurumları 2017-2018 eğitim öğretim yılı kayıtları devam ediyor...
0 yorum Gündem - 24.06.2017
Muş'ta Sakal-ı Şerif izdihamı Muş'ta Sakal-ı Şerif izdihamı.. Kur’an-ı Kerim’in indirildiği ve bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nde Mu..
0 yorum Gündem - 22.06.2017