Bu İçeriği Paylaş
2 Ağustos 2017 Çarşamba

Esnaf alt yapı çalışmalarına tepkili!

Muş Merkezde yaklaşık olarak iki aydır devam eden alt yapı çalışmaları vatandaşın tepkilerine neden oluyor.


İstasyon caddesi üzerinde ve bazı ara sokaklarda Yağmur drenaj, İçme suyu şebekesi ve kanalizasyon çalışmalarının yapıldığı kent merkezinde vatandaşlar çalışmaların uzamasından dolayı duruma tepkili.
Vatandaşlar çalışmaların ne zaman biteceği konusunda bilgilendirilmedikleri için duruma tepki göstererek, yapılan alt yapı çalışmalarının da yetersiz olduğunu düşünüyor. Özellikle yapılan kazı çalışmalarının üstün körü kapatılması, üstü kapatılan kazı yerlerinde dökülen mucur nedeni ile araçlarının zarar görmesinden de şikâyetçi olan vatandaşlar, kimi zaman trafiğin sıkışmasına neden olan başı buyruk park eden araç şoförlerine de tepki gösteriyor. Vatandaşlar, yapılan kazı çalışmalarının düzensiz yapıldığı gerekçesi ile yetkililerin koordineli çalışmadıkları acemice iş yaptıklarından dolayı yetkililerin konuya çözüm bulmasını istedi.
Muş’un tek işlek caddesi olan istasyon caddesi üzerinde esnaflık yapan vatandaşlar tepkilerini dile getirerek şöyle konuştu: “yaklaşık olarak iki aydır çalışmalar nedeni ile duman içerisindeyiz. Kazı çalışmaları yapıldıktan sonra üstün körü kapatılan yollar ve aynı cadde üzerinde 3–4 kazı çalışması ayrı ayrı yapılıyor. Esnaf olarak hepimiz mağdur durumdayız. Temennimiz çalışmaların düzenli olarak bizler daha fazla mağdur olmadan bitirilmesi."
Muş Belediye Başkanı Feyat Asya çalışmalar hakkında yaptığı açıklamada vatandaşların kazı çalışmaları nedeni ile sabırlı olmalarını isteyerek şunları kaydetti. “ilimizde uzun zamandan bu yana alt yapı çalışması yapılmamış. Çalışmaları daha kısa sürede tamamlamak için bu ekip sayısını daha da artırmanın yollarını arıyoruz. İlimizin her noktasında çalışmalar yapılacaktır. Çalışmalarımız yeni başladı esnafımızın ve vatandaşlarımızın bu konuda biraz daha sabırlı olmasını bekliyoruz. Biz ilimizin 50 yıllık altyapı sorununu çözüme kavuştururken, devam eden çalışmaların verdiği görüntü ve gürültü kirliliği yönünden vatandaşlarımızın daha da duyarlı olmasını istiyoruz. Dolayısıyla muhakkak eleştiride alacağımızı biliyoruz. Çünkü işyerlerinin, evlerin, cadde ve sokakların önünü kazıyoruz. Alt yapıyı hızlandırarak bir an önce asfaltlayıp gerçekten alt yapısı yenilenmiş 50 yıllık bir şekilde tekniğe uygun, bilimsel bir şekilde günümüzün malzemeleriyle güçlendirilmiş olan alt yapısıyla üst yapısıyla huzur kentini oluşturacağız."HABER49
 
 
 

 
Bu içerik 447 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
40 Ülkenin Outdoor Giyimi Bu Fabrikadan Çıkıyor 40 Ülkenin Outdoor Giyimi Bu Fabrik.. Muş´ta üretilen outdoor spor giyimi, Dünya´nın dört bir tarafına ihraç edilirken..
0 yorum Gündem - 16.3.2018
CAMİ İNŞAATI YARDIM BEKLİYOR CAMİ İNŞAATI YARDIM BEKLİYOR.. Muratpaşa Mahallesinde yapılan ve Maddi imkânsızlıklardan dolayı yarım kalan Azi..
0 yorum Gündem - 16.3.2018
Kayseri den Muş'a Destek Kayseri den Muş'a Destek.. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş., Muş’un merkeze bağlı Bağlar İmam Hatip ..
0 yorum Gündem - 15.3.2018