Bu İçeriği Paylaş
9 Nisan 2018 Pazartesi

Pasaport ve Sürücü Belgelerinde Yeni Dönem Başladı

Muş Valisi Aziz Yıldırım, pasaport ve sürücü belgeleri için nisan ayı itibarıyla başvuru kabul edilmeye başlanan İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünü ziyaret etti.


Muş Valisi Aziz Yıldırım, pasaport ve sürücü belgeleri için nisan ayı itibarıyla başvuru kabul edilmeye başlanan İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünü ziyaret etti.
 
Yıldırım, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünü ziyaret ederek, nisan ayı itibarıyla emniyet müdürlüğünden devredilen pasaport ve sürücü belgesi verme işlemlerini inceledi.
 
İncelemelerinin ardından açıklamalarda bulunan Yıldırım, işlemlerin tek noktada yapılmasının gerek görevliler, gerekse vatandaşlar açısından büyük bir rahatlama sağladığını söyledi.
 
Muş merkezin yanı sıra Varto, Bulanık, Malazgirt ilçelerinde de aynı işlemlerin yapıldığını ve aksama olmadan çalışan sistemde şu ana kadar 150'ye yakın ehliyet, 60 umuma mahsus, 18 de hususi ve hizmet pasaportu başvurusu alındığını aktaran Yıldırım, şunları kaydetti:  "Bakanlığımızla hükümetimiz şunu düşündü; vatandaşımız bir emniyete, bir nüfus müdürlüğüne gidip gelmesin. Nüfus müdürlüğüne gittiğinde kendisiyle ilgili bütün iş ve işlemler burada tamamlanabilsin arzu edildi. Onun için böyle bir proje geliştirildi ve 2 Nisan itibarıyla uygulamaya konuldu. Daha önce emniyetimiz tarafından verilen pasaport ve sürücü belgeleri bundan sonra Nüfus İl Müdürlüklerinden, ilçe müdürlüklerinden verilmeye devam edecek. Vatandaşlarımız buraya geldiğinde hem kişisel kayıtlarını görebiliyor. Müracaatlarını yaptıktan sonra 2 gün içerisinde ehliyetin ve pasaportun ulaştırılması sağlanabiliyor. Onun için sistemimiz Allah'a şükürler olsun sorunsuz işliyor, devam ediyor."  Müdürlükte hizmet alan vatandaşlardan Mehmetcan Yeprem, uygulamadan memnun olduğunu ifade ederek, "Daha önce ehliyet almak için bizi iki üç yere gönderiyorlardı. Epey uğraşıyorduk. Vergi dairesi, emniyet gibi yerlere gidiyorduk. Şu anda bu işlemler birleştirildiği için üç işlemi bir yerde yaptık. Bu sistemden memnunuz." dedi.
 

 
Bu içerik 126 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
Yönetimden memnun musunuz? Yönetimden memnun musunuz?.. Haber49 Gazetesinin Muş sokaklarında geçtiğimiz hafta başlattığı sokağın nabzı r..
0 yorum Gündem - 19.4.2018
Meydan ranta mı açılıyor? Meydan ranta mı açılıyor?.. Üç yıl önce belediyeye devredilen ve meclis kararıyla kent meydanı yapılması kar..
0 yorum Gündem - 19.4.2018
Muş’ta “ Avukatlar Günü” Kutlandı Muş’ta “ Avukatlar Günü” Kutlandı.. Muş Barosu tarafından Grand Otel’de düzenlenen etkinlik ile “5 Nisan Avukatlar G..
0 yorum Gündem - 19.4.2018