Bu İçeriği Paylaş
8 Nisan 2017 Cumartesi

TÜBİTAK MUŞ BİRİNCİSİ FİNAL ORTAOKULU'NDAN

Muş Bilim Sanat Merkezinin TÜBİTAK işbirliğiyle yapmış olduğu Bilim Şenliğinde tüm okulların katılım gösterdi.


Sergilenmeye hak kazanan 11 ortaokul arasından Fen ve Teknoloji Öğretmeni Özel Muş Final Ortaokulu Öğretmeni Hilal ÖZKAN BÜRKÜK'ün aylarca süren ÖZERK SANDALYE adlı proje çalışması tüm ortaokullar içerisinde birinci oldu. Yaptıkları ÖZERK SANDALYE sunumu hakkında konuşma yapan Özel Muş Final ortaokulu Fen ve Teknoloji Öğretmeni Hilal ÖZKAN BÜRKÜK: Özerk sandalyemizi yapmamızın amacı öncelikle engelli bireylere yardımcı olmak. Bununla birlikte toplumdaki engelli bireylere bakış açısını düzeltmek. Engelli bireylere yardımda bulunmanın bir insani görevimiz olduğunun bilincine varmak. Son olarak tüketen bir toplum yerine üreten bir toplum olmamız gerektiğini aşılamak. Son zamanlarda gelişen teknolojiler karşısında kodlama derslerine verilmesi gereken önemin bir an önce verilmesini tüm ilgili ve yetkililere duyurmak. Teknolojik ürünleri tüketen değil üreten bir toplum olmamız gerektiği bilincine tüm toplumun varmasını sağlamak. Bu tarz derslerin ortaokul seviyesinden verilip öğrencilerin çekirdekten yetişip çok başarılı ve üreten bireyler olması yolunda ufuk açmak. Teknolojiyi bizi engelleyen bir araç olarak değil geliştiren araç olarak kullanmak. diye konuştu.
 
Muş Bilim Sanat Merkezi ile TÜBİTAK işbirliği sonucu il birincisi olmaya hak kazanan Özel Muş Final Ortaokulu Fen ve Teknoloji Öğretmeni Hilal ÖZKAN BÜRKÜK birinci olduğu proje ile ilgili şunları ifade etti: Bu çalışmayı yaparken yoğun bir tempo, azim ile inandığımız ve toplumsal farkındalık oluşturmak için engelli bireylerimizin toplumun onlara var olan bakış açılarını değiştirmek ve onlara daha iyi hayat standartları sunmak en temel hayalimizdi. Bu vesileyle yaptığımız çalışma Muş genelinde birinci olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Umarım İnşallah hedefimiz Türkiye geneli TÜBİTAK birincisi olmak. Bu çalışmamda başta çok değerli eşim olan Matematik Öğretmeni Mehmet BÜRKÜK olmak üzere okul idaresi, öğretmenler, öğrenciler ve kıymetli velilerimizin bize olan desteklerinden ötürü herkese ayrı ayrı teşekkür eder bu haklı derecemizin yeni yeni başarılarılarımızı da beraberinde getirmesini diliyorum. Şahsımı destekleyen herkese özellikle öğretmen arkadaşlarıma tüm Final ailesine şükranlarımı sunarım.
Muş Bilsem ile TÜBİTAK işbirliği sonucu 06.04.2017 tarihinde gerçekleştirilen TÜBİTAK 4007 BİLİM ŞENLİĞİ ''EĞİTİM-BİLİM VE KÜLTÜR VE PROJE PINARI ŞENLİĞİ'' PROJESİ Öğrenmen evinde tüm okulların projelerini sergilemesi sonucunda Muş Bilsem tarafından Öğretmenevi Konferans Salonunda yapılan ödül töreninde derece almayı hak kazanan okullar açıklandı. Özel Muş Final Ortaokulu ortaokul kategorisinde birincilik ödülünü İl Milli Eğitim müdürü Metin İLCİ'den Fen ve Teknoloji Öğretmeni Hilal ÖZKAN BÜRKÜK aldı. Ödül töreninde heyecan ve duygulu anlar görülmeye değerdi. Ödülü aldıktan sonra tüm okullar alkışladıktan sonra tek tek tebriklerini Özel Muş Final Ortaokuluna ilettiler.
 

 
Bu içerik 618 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
Yönetimden memnun musunuz? Yönetimden memnun musunuz?.. Haber49 Gazetesinin Muş sokaklarında geçtiğimiz hafta başlattığı sokağın nabzı r..
0 yorum Gündem - 19.4.2018
Meydan ranta mı açılıyor? Meydan ranta mı açılıyor?.. Üç yıl önce belediyeye devredilen ve meclis kararıyla kent meydanı yapılması kar..
0 yorum Gündem - 19.4.2018
Muş’ta “ Avukatlar Günü” Kutlandı Muş’ta “ Avukatlar Günü” Kutlandı.. Muş Barosu tarafından Grand Otel’de düzenlenen etkinlik ile “5 Nisan Avukatlar G..
0 yorum Gündem - 19.4.2018