Bu İçeriği Paylaş
2 Ağustos 2017 Çarşamba

Tarkan Dede’den ‘Güvenlik koridoru’ tepkisi!

Yalova’da yaşayan Muş’lu iş adamı ve Siyasetçi Tarkan Dede, yaz tatili için memleketi Muş’a gelirken şehir girişinde gördüğü güvenlik önemleri ile farklı bir ülkeye girdiğini sanarak tepki gösterdi.


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 2014 Belediye Başkan adayı, 25. ve 26. Milletvekilli adayı olan Dede, güvenliğin çok önemli olduğunu fakat memleketim Muş’ta çok abartılı bir şekilde insanlara çile çekildiğini ifade ederek sosyal medya hesabından ve gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Abdullah Alptekin Has’a tepkisini anlattı.
MHP’li siyasetçi Tarkan Dede, tepkisini şöyle dile getirdi: “Sayın Muş valim, sayın emniyet müdürüm; Muş'a karayoluyla geldim. Üzülerek belirtmek istiyorum, Muş'ta olan güvenlik bariyer ve koridorunu ne Bingöl'de,ne Elazığ'da, nede Sivas'ın ötesinde görmedim! Güvenliği ve Asayişi sağlamak elbet gerekli ama gördüm ki, Muş'ta biraz fazla abartılmış hatta abartılmışı bırakın başka ülke topraklarına geldiğimi zannettim! Güvenlik Güçlerimizin Pasaport Sormasını Bekledim Bir Ara! Bu memleketin bir evladı olarak gerçekten rahatsız oldum üzüldüm! Burası Muş, burası Alparslan'ın Diyarı Muş halkı gerektiği zaman ülkesi için neler yapabileceğini 15 Temmuz’da da referandumda da göstermiştir!
Sizden ricam Muş'umuzun dışardan gelen misafirlerimize karşı korkutucu ve ürkütücü görünen Muş halkının sanki tamamı potansiyel suçluymuş gibi gösterilmesinden biran önce vazgeçilip, bu bariyer ve güvenlik koridorunun her şehirde olduğu gibi memleketimizde de sıradan olmasını ricada bulunuyorum!”HABER49
 
 
 

 
Bu içerik 1454 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Alpaslan Has, Feyyaz Uçar'la Vanspor'u yönetecek! Alpaslan Has, Feyyaz Uçar'la Vanspo.. Muş İdman Yurdu Spor Kulübü'nün teknik antrenörlüğünü yapan Alparslan Has, Beşik..
0 yorum Spor - 17.1.2018
Muş Ülkü Ocaklarından Gazeteciler Cemiyetine ziyaret Muş Ülkü Ocaklarından Gazeteciler C.. Muş İl Ülkü Ocakları Başkan yardımcısı Ümit Çetinkaya ve yönetim kurulu Muş Gaze..
0 yorum Gündem - 17.1.2018
Evde aldığı eğitimle yeniden hayata bağlandı Evde aldığı eğitimle yeniden hayata.. Muş’un Hasköy ilçesinde yaşayan 9 yaşındaki hem bedensel hem de hidrosefali hast..
0 yorum Eğitim - 17.1.2018